Pielęgnacja auta tylko w profesjonalnych salonach

Pielęgnacja auta tylko w profesjonalnych salonach
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Auto też potrzebuje kosmetyczki! Jeżeli zależy nam na długim, nieskazitelnym wyglądzie nie oszczędzajmy na zabiegach i nie wykonujmy ich samodzielnie w garażu. Oddajmy swój samochód w ręce specjalistów, którzy zawodowo zajmują się pielęgnacją aut.

Od zewnątrz

W profesjonalnych salonach, których domeną jest dbanie o samochody proces mycia rozpoczyna się od odpowiedniego przygotowania powierzchni. Stworzone do tego celu samochodowe kosmetyki przygotują zabrudzoną karoserię na zetknięcie z aktywnymi detergentami. Następnym etapem jest mycie wstępne, ostatnio coraz częściej przeprowadzane za pomocą piany aktywnej. Jest to wysoce skoncentrowany środek myjący, przeznaczony do czyszczenia powierzchni lakieru aut. Zasada jego działania opiera się na zmiękczeniu brudu oraz częściowym jego usunięciu. Nie jest możliwe całkowite pozbycie się brudu za pomocą piany aktywnej, dlatego też kolejnym punktem jest mycie zasadnicze. Opiera się ono na zastosowaniu odpowiedniego szamponu samochodowego. Pozostają już tylko do wyczyszczenia koła oraz nałożenie wosku, pasty polerskiej lub glinki.

Od wewnątrz

Podobnie jak u człowieka, nie można zapomnieć o wnętrzu! Przygoda zaczyna się od prania wykładzin oraz tapicerek. Zabieg ten można również wykonać za pomocą pianki, aczkolwiek jest to inny rodzaj niż piana aktywna. Do czyszczenia wykładzin czy tapicerek stosuje się odpowiednie kosmetyki samochodowe. Podobnie tapicerkę ze skóry myje się konkretnie przystosowanymi środkami. Następnie przeprowadza się mycie plastikowych elementów, które w domach często jest zastępowane korzystaniem ze sprayów nabłyszczających tworzących tłustą powłokę brudu. Elementy z tworzyw sztucznych w pierwszym etapie czyści się odpowiednim płynem, a dopiero potem używa się specyfików nabłyszczających na bazie silikonu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*