Na czym polega transport międzynarodowy?

Na czym polega transport międzynarodowy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat w znacznym stopniu rozwinął się transport międzynarodowy, zwłaszcza na terenie Unii Europejskiej. Polega on na przemieszczaniu ludzi oraz towarów między poszczególnymi krajami. Wykorzystuje się w tym celu różne środki transportu – przede wszystkim samoloty, pociągi, samochody ciężarowe i inne specjalistyczne pojazdy przystosowane do przewożenia wszelkich dóbr. Oto jedna z profesjonalnych firm świadczących usługi w tym zakresie: http://teul.pl/transport-miedzynarodowy/

Spedycja jako główna gałąź działalności

W transporcie międzynarodowym kluczową rolę odgrywa spedycja, której istotą jest przemieszczanie towarów od nadawcy do odbiorcy z użyciem stosownych środków transportu oraz metod. Każde przedsiębiorstwo spedycyjne ma obowiązek działać na korzyść swoich klientów, dobierając usługę w taki sposób, aby w jak największym stopniu odpowiadała ich potrzebom i oczekiwaniom.

Jeśli chodzi o konkretne ładunki, to najczęściej za granicę odbywa się transport quadów, samochodów osobowych i innych pojazdów, mebli, urządzeń elektrycznych, produktów spożywczych i chemicznych, a także towarów drobnicowych. Niektóre z tych rzeczy są przesyłane drogą lotniczą i morską (głównie na bardzo długich trasach międzykontynentalnych), ale większość przewozi się ciężarówkami wyposażonymi w naczepy i przyczepy (powszechnie nazywane tirami), które posiadają ładowność nawet do 24 ton. Inne popularne środki transportu to w tym przypadku lawety, platformy i pojazdy niskopodwoziowe, tzw. autotransportery, chłodnie oraz busy dostawcze. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*