Na co zwrócić uwagę wybierając okna gospodarcze?

Na co zwrócić uwagę wybierając okna gospodarcze?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór okien do domu różni się od wyboru tych, które znajdą zastosowanie w budynkach hodowlanych, gospodarczych czy magazynach. Muszą posiadać inną charakterystykę, inaczej się otwierać i być inaczej wykonane, ponieważ mają zupełnie inny cel. O ile w domu mają one być duże i zdobić naszą posiadłość, o tyle w innych sytuacjach muszą przede wszystkim spełnić swoje zadanie jako przepust powietrza oraz dziennego światła, do wykorzystywanych przez nas pomieszczeń, nie zajmując przy tym połowy ścian.

Co jest najważniejsze w przypadku okien gospodarczych?

Przede wszystkim materiał, z jakiego są wykonane, ale także łatwość montażu i sposób ich otwierania. Warto, by nie były drewniane ani metalowe, ale z lekkiego, wytrzymałego i praktycznego PCV. Przed zakupem dobrze jest się zorientować w typach okien, jakie dostępne są na rynku, np. w tym miejscu: https://okna-gospodarcze.pl/ i samemu porządnie się zastanowić, co będzie najlepsze do naszych celów. Inne okna będą nadawać się do hal i zakładów przemysłowych, a zupełnie inne do stajni czy obory.

Szczególnie ważnym elementem, jest sposób otwierania okien. Zwykłe klamki i zawiasowe otwarcia uchylne oraz boczne, w przypadku okien gospodarczych i inwentarskich nie będą wcale najlepsze. Dużo praktyczniejszym rozwiązaniem jest możliwość uchylenia od góry, jak w klasycznych oknach, ale z zastosowaniem bocznych ograniczników. Pozwoli to  nam uzyskać pożądaną szerokość uchyłu i zabezpieczy okna przed szerszym otworzeniem. Powinno być w nich także bardzo dobre odwodnienie, by mimo stałego uchylenia, np. w budynkach ze zwierzętami, odprowadzały wodę na zewnątrz po ścianie budynku, a nie wpuszczały jej do środka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*