Młoty używane w firmach budowlanych

Młoty używane w firmach budowlanych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dziś budowa bez wykorzystania elektronarzędzi, bądź narzędzi pneumatycznych, praktycznie nie może się odbyć. Trwałaby zbyt długo i nikt nie korzystałby z usług firmy, która prowadziłaby prace tradycyjnymi metodami. Jednym z urządzeń, które jest szczególnie często wykorzystywane jest młot. Nie mówimy tu o zwyczajnym młotku ręcznym, ale o narzędziach zasilanych prądem, ewentualnie sprężonym powietrzem.

Młot elektryczny

Urządzenie to najczęściej jest połączone z wiertarką i stanowi tak zwaną młoto-wiertarkę. Są jednak również młoty, które posiadają wyłącznie funkcję kucia. Oba rodzaje wykorzystuje się do przewiercania twardych materiałów, bądź do wykuwania w ścianach wyżłobień do przeprowadzenia różnych instalacji. Dzięki nim można położyć w bruzdach kable elektryczne, rur wodne, gazowe i tak dalej. Dzięki młotom elektrycznym materiały, które przy ręcznym kuciu wymagałyby długich dni obróbki, poddają się równie łatwo jak suche drewno.

Młot pneumatyczny

Tam, gdzie wymagana jest jeszcze większa siła, wykorzystywane są klasyczne młoty pneumatyczne, które zapewne nieraz widzieliśmy w akcji w trakcie jakichś prac drogowych. Do tej kategorii należą przede wszystkim młoty wyburzeniowe, które wykorzystuje się podczas skuwania ścian budynków, które idą do rozbiórki.

Można także za ich pomocą wykuwać wyżłobienia w twardej podłodze, zwłaszcza gdy budulcem jest tutaj żelbet. Zasilanie młota tego typu stanowi zbiornik ze sprężonym powietrzem pod ogromnym ciśnieniem, które jest na bieżąco uzupełniane przez sprężarkę. Wiele z tych urządzeń można znaleźć nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również online, takich jak https://www.isprzet.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*