Jak usypiać dziecko?

Jak usypiać dziecko?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu świeżo upieczonych rodziców szybko przekonuje się, że przy małym dziecku przespanie całej nocy będzie niełatwym wyzwaniem. Można pogodzić się z urokami rodzicielstwa i po prostu przeczekać ten okres, kiedy dziecko nie raz i nie dwa budzi nas w środku nocy. Można też zastosować sprawdzone sposoby i rano obudzić się wyspanym.

Sposoby na przespaną noc

Nie ma jednego sprawdzonego sposobu na wszystkie dzieci. Na ten temat powstało wiele książek i artykułów, ale każde dziecko jest inne i coś, co zadziało na jedno, nie odniesie skutku przy innym. Niektórym dzieciom wystarczają kołysanki śpiewane codziennie wieczorem, inne śpią spokojnie po codziennych rytuałach, jeszcze inne usypia spokojna, wyciszająca melodia. Ciekawą metodą na zapewnienie dziecku całonocnego snu jest jajko usypiajka, które generuje kołysankę i białe szumy w jednym. 

Czasami wystarczy po prostu głos rodzica. Okazuje się, że dziecko nie zwraca uwagi na to, czy rodzic czyta mu bajki na dobranoc, czy encyklopedię, ponieważ wystarczy brzmienie jego głosu. Pomóc może nawet nieustanny, rytmiczny dźwięk kapiącego kranu. Cuda może zdziałać dotyk, dlatego można spróbować głaskania między oczami swojej pociechy. Wiele innych, kreatywnych sposobów, które mogą zapewnić rodzicom wymarzoną, przespaną noc opisano na stronie https://www.lulanko.pl/. Warto sprawdzić je wszystkie i nie załamywać się, że nic nie działa. Dzieci reagują na różne rzeczy i najważniejsza jest obserwacja. Być może tym jedynym sposobem na przespaną noc jest prosty dźwięk odkurzacza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*