Leczenie przebarwień zębów

Leczenie przebarwień zębów
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przebarwienia zębów najczęściej powstają na powierzchni szkliwa w wyniku naturalnych procesów starzenia się szkliwa, ale także w wyniku regularnego spożywania produktów barwiących szkliwo. Do takich produktów należą kawa, herbata, czerwone wino, słodycze i napoje gazowane. Ponadto, do powstawania przebarwień przyczynia się w dużym stopniu palenie papierosów.

Jednakże przebarwienia szkliwa mogą powstawać jako objaw w wyniku nienaturalnych procesów chorobowych zachodzących wewnątrz organizmu. Zaburzenia gospodarki mineralnej, które prowadzą do osłabienia zębów i uszkodzenia szkliwa mogą występować w przebiegu chorób, takich jak niedoczynność i nadczynność tarczycy, porfiria, hiperbilirubinemia i fluoroza. 

Czym jest fluoroza?

To choroba, której źródłem jest przyjmowanie nadmiernej ilości fluoru z pożywieniem i wodą. Szczególnie często występuje u osób, które nadmiar fluoru przyjmowały w okresie wzrostu i mineralizacji zębów. Fluoroza powoduje powstawanie plam kredowych na szkliwie zębów, które stopniowo przeradzają się w nadżerki. Takie uszkodzenie zęba znacznie zwiększa jego podatność na próchnicę, a ponadto osłabia zęba i ułatwia powstawanie przebarwień odpornych na klasyczne wybielanie. Osoby dotknięte fluorozą muszą stale dbać o zęby, aby zapobiegać rozwojowi próchnicy, ale nieestetyczne przebarwienia znacznie zmniejszają komfort życia i samopoczucie. 

Idealnym rozwiązaniem dla osób z fluorozą są licówki. Dzięki nim można mieć śnieżnobiały uśmiech i zęby o regularnym kształcie, które poprawiają wygląd całej twarzy i optycznie ją odmładzają. W Stomo Clinic we Wrocławiu dokonasz szybkiej i bezpiecznej metamorfozy uśmiechu za pomocą licówek. Oferta jest dostępna na https://stomo.pl/leczenie/licowki/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*