Jakie rośliny posadzić w ogrodzie?

Jakie rośliny posadzić w ogrodzie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogród od zawsze był miejscem bliskim człowiekowi, bowiem dawał mu pożywienie, pełnił rolę estetyczną oraz sprawiał dużo przyjemności dzięki możliwości samodzielnego dbania o żyjącą w nim florę. Dzisiaj kwestia pożywienia zeszła na dalszy plan, ale estetyczna trzyma się mocno, bowiem ogród i planowanie jego kompozycji staje się ostatnio coraz bardziej modne. I chociaż roślin, które można zasadzić na swojej posesji, jest bez liku, to nie wszystkie wszędzie pasują. Istnieją jednak takie, które sprawdzą się praktycznie w każdym ogrodzie.

Uniwersalne gatunki roślin ozdobnych

Jednymi z najbardziej popularnych roślin ogrodowych są oczywiście różnego rodzaju krzewy i drzewa. W przypadku tych drugich warto wymienić chociażby jodłę kalifornijską. Zyskała ona popularność nie tylko dzięki schludnemu wyglądowi, ale również dlatego, że jest niezwykle wytrzymała i nie potrzebuje zbyt wiele uwagi poza regularnym przycinaniem. Jeśli chodzi o krzewy i rośliny krzewopodobne, bardzo dobrym wyborem są trawy ozdobne niskie, które świetnie uzupełnią wystrój ogrodu.

Nie możemy oczywiście zapominać o kwiatach. Są one kolorowym sercem każdego ogrodu i trudno byłoby sobie jakiś wyobrazić bez nich. Wiele osób decyduje się w tym przypadku tradycyjnie na róże, ale to nie jedyna możliwość. Warto również spojrzeć przychylnym okiem na hortensje sadzonki, które są bardzo przystępne cenowo i można je przechować przez zimę w ukryciu. Poza tym, są to kwiaty bardzo dobrze się prezentujące i dostępne w różnych kolorach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*