Jakie akcesoria przydadzą się w opiece nad małym psem?

Decyzja o zakupieniu lub przygarnięciu psa powinna być przemyślana oraz dokładnie przeanalizowana. Należy pamiętać, że jest to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim obowiązek, w dodatku na długie lata. Każdy zwierzak powinien mieć własne miejsce, miskę i inne akcesoria. Nie może być jednak wszędzie – trzeba wyznaczyć mu legowisko a także jasno określić, co należy wyłącznie do niego, a czego ruszać nie wolno.

Przemyślane zakupy

Psią wyprawkę najlepiej przygotować przed pojawieniem się czworonożnego członka rodziny w domu. W sklepach zoologicznych znaleźć można bogaty wachlarz akcesoriów – zarówno tych niezbędnych, jak i dodatkowych, które z całą pewnością umilą czas zwierzakowi. Osoby, które posiadały w przeszłości psa doskonale wiedzą, co kupić swojemu pupilowi, jednakże nowicjusze często wracają z zakupów z całą masą zbędnych akcesoriów, zapominając nierzadko o tym, co niezbędne. Chcąc uniknąć niepotrzebnych problemów, warto przygotować listę psich gadżetów, które ułatwią codzienne życie zarówno czworonogowi, jak i jego opiekunom. Co zatem powinno znaleźć w psiej wyprawce?

Legowisko do spania – jest to najważniejsza rzecz, jaką powinien posiadać piesek od pierwszych chwil w nowym domu. Wybierając konkretny model warto uwzględnić wiek i rasę zwierzęcia – jeśli docelowo będzie to piesek małych rozmiarów, można zakupić legowisko, z którego będzie mógł korzystać także wtedy, gdy dorośnie. Dobrym pomysłem są propozycje, które można prać i czyścić za pomocą detergentów, jest to gwarancja czystości i nienagannej higieny. W przypadku większych ras, gdy pies podrośnie, konieczny będzie zakup większego legowiska.

Miski do jedzenia – kupić należy dwie, jedną do karmy, drugą do wody, dobierając ich wielkość do indywidualnych potrzeb pupila. Dla szczeniaka wystarczą naczynia o pojemności 0,3-0,7 litra, dorosłe psy powinny mieć większe miski. Ważne jest także to, aby były one stabilne, dość ciężkie, o szerokiej podstawie, z antypoślizgowym zabezpieczeniem w dolnej części – daje to gwarancję, że piesek nie weźmie naczynia w zęby i nie wywróci. Dobrym rozwiązaniem okazują się miski podwójne, mocowane na regulowanym stojaku.

Obroża i smycz – to gadżety, które mają tyle samo zwolenników, ilu przeciwników. Prawdą jest, że w domu pies nie powinien nosić obroży, zarówno ze względów higienicznych, jak i dla własnego komfortu. Trudno jednak wyobrazić sobie spacer z pieskiem bez tego typu akcesoriów. Dobrze dobrana obroża powinna być miękka, elastyczna, z regulowanym zapięciem. Małym psom nie należy kupować obroży metalowych, tzw. dławików – są one adresowane wyłącznie dla zwierząt, które potrafią chodzić przy nodze. Alternatywnym rozwiązaniem są wygodne szelki, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo. Smycz dla szczeniaka nie powinna być zbyt długa, przynajmniej do czasu, aż pupil nie nauczy się chodzić przy nodze. Optymalną propozycją są modele regulowane, umożliwiające dostosowanie długości do potrzeb i temperamentu pieska. Kompletując akcesoria niezbędne podczas spacerów, warto pamiętać także o ocieplanym kombinezonie lub swetrze dla psa na chłodniejsze dni.

Ubranka dla psów – wiele osób wciąż uważa kupowanie psich ubranek za fanaberię, rzeczywistość dowodzi jednak, że nie jest to dziwactwo, lecz troska o przyjaciela. Mowa tu przede wszystkim o ciepłych, nieprzemakalnych kombinezonach czy bluzach, które skutecznie chronią przed zimnem i pozwolają uniknąć nieprzyjemnych infekcji w okresie zimowo-jesiennym. Ciekawe propozycje psiej garderoby w różnych wariantach można znaleźć tutaj: https://littleheroes.pl/59-ubranka-dla-psa

 Zabawki – wydawać się może, że jest to wymysł ludzi, a psiaka bardziej zadowoli kość niż pluszak. Rzeczywistość okazuje się jednak zupełnie inna – zapewniając pupilowi zabawki można uniknąć problemu w postaci pogryzionych mebli czy butów. Gadżety tego typu powinny być miękkie, najlepiej wykonane z materiału lub lateksu. W sklepach zoologicznych bez problemu można znaleźć różnego rodzaju piłki, sznurki czy gryzaki dla czworonożnych przyjaciół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście + dwadzieścia =