Jakie akcesoria przydadzą się w opiece nad małym psem?

Jakie akcesoria przydadzą się w opiece nad małym psem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Decyzja o zakupieniu lub przygarnięciu psa powinna być przemyślana oraz dokładnie przeanalizowana. Należy pamiętać, że jest to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim obowiązek, w dodatku na długie lata. Każdy zwierzak powinien mieć własne miejsce, miskę i inne akcesoria. Nie może być jednak wszędzie – trzeba wyznaczyć mu legowisko a także jasno określić, co należy wyłącznie do niego, a czego ruszać nie wolno.

Przemyślane zakupy

Psią wyprawkę najlepiej przygotować przed pojawieniem się czworonożnego członka rodziny w domu. W sklepach zoologicznych znaleźć można bogaty wachlarz akcesoriów – zarówno tych niezbędnych, jak i dodatkowych, które z całą pewnością umilą czas zwierzakowi. Osoby, które posiadały w przeszłości psa doskonale wiedzą, co kupić swojemu pupilowi, jednakże nowicjusze często wracają z zakupów z całą masą zbędnych akcesoriów, zapominając nierzadko o tym, co niezbędne. Chcąc uniknąć niepotrzebnych problemów, warto przygotować listę psich gadżetów, które ułatwią codzienne życie zarówno czworonogowi, jak i jego opiekunom. Co zatem powinno znaleźć w psiej wyprawce?

Legowisko do spania – jest to najważniejsza rzecz, jaką powinien posiadać piesek od pierwszych chwil w nowym domu. Wybierając konkretny model warto uwzględnić wiek i rasę zwierzęcia – jeśli docelowo będzie to piesek małych rozmiarów, można zakupić legowisko, z którego będzie mógł korzystać także wtedy, gdy dorośnie. Dobrym pomysłem są propozycje, które można prać i czyścić za pomocą detergentów, jest to gwarancja czystości i nienagannej higieny. W przypadku większych ras, gdy pies podrośnie, konieczny będzie zakup większego legowiska.

Miski do jedzenia – kupić należy dwie, jedną do karmy, drugą do wody, dobierając ich wielkość do indywidualnych potrzeb pupila. Dla szczeniaka wystarczą naczynia o pojemności 0,3-0,7 litra, dorosłe psy powinny mieć większe miski. Ważne jest także to, aby były one stabilne, dość ciężkie, o szerokiej podstawie, z antypoślizgowym zabezpieczeniem w dolnej części – daje to gwarancję, że piesek nie weźmie naczynia w zęby i nie wywróci. Dobrym rozwiązaniem okazują się miski podwójne, mocowane na regulowanym stojaku.

Obroża i smycz – to gadżety, które mają tyle samo zwolenników, ilu przeciwników. Prawdą jest, że w domu pies nie powinien nosić obroży, zarówno ze względów higienicznych, jak i dla własnego komfortu. Trudno jednak wyobrazić sobie spacer z pieskiem bez tego typu akcesoriów. Dobrze dobrana obroża powinna być miękka, elastyczna, z regulowanym zapięciem. Małym psom nie należy kupować obroży metalowych, tzw. dławików – są one adresowane wyłącznie dla zwierząt, które potrafią chodzić przy nodze. Alternatywnym rozwiązaniem są wygodne szelki, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo. Smycz dla szczeniaka nie powinna być zbyt długa, przynajmniej do czasu, aż pupil nie nauczy się chodzić przy nodze. Optymalną propozycją są modele regulowane, umożliwiające dostosowanie długości do potrzeb i temperamentu pieska. Kompletując akcesoria niezbędne podczas spacerów, warto pamiętać także o ocieplanym kombinezonie lub swetrze dla psa na chłodniejsze dni.

Ubranka dla psów – wiele osób wciąż uważa kupowanie psich ubranek za fanaberię, rzeczywistość dowodzi jednak, że nie jest to dziwactwo, lecz troska o przyjaciela. Mowa tu przede wszystkim o ciepłych, nieprzemakalnych kombinezonach czy bluzach, które skutecznie chronią przed zimnem i pozwolają uniknąć nieprzyjemnych infekcji w okresie zimowo-jesiennym. Ciekawe propozycje psiej garderoby w różnych wariantach można znaleźć tutaj: https://littleheroes.pl/59-ubranka-dla-psa

 Zabawki – wydawać się może, że jest to wymysł ludzi, a psiaka bardziej zadowoli kość niż pluszak. Rzeczywistość okazuje się jednak zupełnie inna – zapewniając pupilowi zabawki można uniknąć problemu w postaci pogryzionych mebli czy butów. Gadżety tego typu powinny być miękkie, najlepiej wykonane z materiału lub lateksu. W sklepach zoologicznych bez problemu można znaleźć różnego rodzaju piłki, sznurki czy gryzaki dla czworonożnych przyjaciół.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*