Jaki sprzęt jest potrzebny, aby wykonać tatuaż?

Jaki sprzęt jest potrzebny, aby wykonać tatuaż?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tatuaż to forma modyfikacji ciała, w której wykonuje się wzór poprzez wprowadzenie do warstwy skóry właściwej tuszu, barwników i pigmentów, nieusuwalnych lub tymczasowych, w celu zmiany pigmentu. Sztuka wykonywania tatuaży to tatuowanie. Tatuaże są wykonywane głównie ze względów kosmetycznych lub religijnych, ale mają również wartość terapeutyczną lub jako obrzęd przejścia.

Do sprzętu używanego w tatuażu należą:

Tusz 

Tusz jest zwykle mieszany z roztworem nośnym, takim jak woda destylowana lub roztwór dekstrozy. Stosowane pigmenty obejmują pigmenty organiczne (barwniki organiczne), które mogą wywoływać reakcje alergiczne, jak również pigmenty nieorganiczne (barwniki nieorganiczne), które są wolne od zagrożeń dla zdrowia. Szeroką gamę kolorów można uzyskać poprzez mieszanie różnych barwników ze sobą oraz z różnymi roztworami nośników.

Igły 

Igły są ostrzone w celu tworzenia różnego rodzaju linii i efektów cieniowania. Igły różnią się długością i grubością w zależności od rodzaju pożądanej linii lub cieniowania. Dłuższe igły zapewniają delikatniejszą linię, natomiast cieńsze pozwalają uzyskać większą zmienność koloru dzięki głębszej penetracji powierzchni skóry.

Maszynka 

Istnieje kilka różnych rodzajów maszyn używanych do tatuażu; maszyny ręczne, półautomatyczne i w pełni automatyczne. Jeśli chcesz wiedzieć jaką kupić, aby być w pełni zadowolonym z niej, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://elcartel.pl/artykuly/wybor-maszynki-do-tatuazu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*