Czy warto skorzystać z biura nieruchomości przy sprzedaży domu?

Czy warto skorzystać z biura nieruchomości przy sprzedaży domu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bardzo często osoby sprzedające dom decydują się na samodzielne podjęcie tego wyzwania, argumentując swoją decyzję sporą oszczędnością na usługach pośrednictwa. Warto jednak pamiętać, że proces zbycia nieruchomości jest trudny i czasochłonny. Poza odpowiednim przygotowaniem lokalu, wystawieniem ogłoszenia oraz odpowiadaniem na telefony, musimy liczyć się z częstymi wizytami potencjalnych kupców, którym trzeba poświęcić swój wolny czas. W przypadku samodzielnej próby sprzedaży powinniśmy także wziąć pod uwagę naszą nieznajomość rynku i trudności w oszacowaniu odpowiedniej wartości domu. Aby uniknąć wszelkich komplikacji, warto skorzystać z ofert profesjonalistów.

Zalety korzystania z biura nieruchomości

Pośrednictwo wykwalifikowanego agenta nieruchomości w czasie sprzedaży domu to nieoceniona pomoc. Po pierwsze, specjalista w swoim fachu doskonale orientuje się w cenach rynkowych lokali podobnych do naszego, dlatego trafnie oceni kwotę, która zainteresuje potencjalnych nabywców.

Po drugie, lata doświadczenia pozwolą na podrasowanie domu, tak by ten wydawał się atrakcyjniejszy, a co za tym idzie, lepiej wyszedł na zdjęciach. Sztuczki stosowane przez pośredników w czasie fotografowania nieruchomości, świetnie działają na wyobraźnię osób oglądających dane oferty, dlatego odzew prawdopodobnie będzie większy, niż gdybyśmy sami zajmowali się tym tematem.

Po trzecie, korzystanie z usług biura to niesamowita oszczędność czasu. Agentowi musimy przekazać jedynie nasze oczekiwania, a resztą zajmie się sam, dzięki czemu nie będziemy musieli tracić cennych godzin na niezdecydowanych klientów.

Po czwarte i najważniejsze, koszt pośrednictwa w sprzedaży wcale nie musi być duży. W zależności od tego, jaką umowę zawrzemy, możemy podzielić go między siebie oraz kupującego, lub całkowicie przerzucić na drugą stronę transakcji. Pamiętajmy jednak, by wybierać najlepszych profesjonalistów na rynku, których znajdziemy np. pod tym adresem https://wgnpoznan.pl. Na tej stronie bezpłatnie zgłosimy nieruchomość na listę ofert lub zapewnimy sobie skuteczną sprzedaż z pomocą pośrednika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*