Jaką kamerę wybrać do monitoringu?

Jaką kamerę wybrać do monitoringu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobór kamer do monitoringu to bardzo ważna kwestia, ponieważ odpowiednie kamery to podstawa dobrego monitoringu. Wybór nie tylko musi brać pod uwagę producenta kamer, ich jakość oraz koszt. Równie ważnym aspektem jest dopasowanie do specyfiki konkretnego budynku czy obszaru, na którym kamery mają być zamontowane. Od tego zależy skuteczność całego monitoringu. Na jaką kamerę się zdecydować? Jakie opcje brać pod uwagę?

Monitoring IP

Osoby, które szukają kamery do monitoringu często zastanawiają się czy wybrać urządzenie sieciowe, czy analogowe. Oba przypadki pozwalają na otrzymanie dobrej jakości obrazu, jednak każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Kamery IP do monitoringu są wyposażone w nowoczesną technologię, która umożliwia podłączenie kamery do zasilania bezpośrednio przy użyciu kabla typu skrętka. Zastosowanie kamer ip to także duża wygoda, ponieważ mogą być obsługiwane za pomocą aplikacji na telefon lub za pośrednictwem komputera.

Kamery HD

Z kolei kamery cvi HD działają przy użyciu kabla koncentrycznego.Uzyskany obraz jest bardzo wysokiej rozdzielczości. Inną ważną zaletą kamer hd cvi jest możliwość przesyłania zarówno sygnału audio jak i dźwięku na duże odległości, nawet 500 metrów. Korzystanie z kamery hd cvi będzie dobre przede wszystkim w tych zastosowaniach, gdzie liczą się niewielkie opóźnienia w transmisji. Brak zakłóceń to kolejna zaleta tego typu rozwiązania, a także bardzo prosta instalacja, prostsza niż w przypadku kamery IP.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*