Jaką huśtawkę postawić w ogrodzie?

Jaką huśtawkę postawić w ogrodzie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W każdym ogrodzie oprócz roślin i elementów dekoracyjnych powinny się koniecznie znaleźć wygodne meble wypoczynkowe. Jednym z nich jest huśtawka, czyli konstrukcja drewniana lub aluminiowa wyposażona w siedzisko i zawieszona na solidnych łańcuchach. Od zwykłego modelu przeznaczonego dla dzieci odróżnia się przede wszystkim tym, że dostarcza mniej wrażeń w zakresie bujania, a także jest znacznie bardziej estetyczna. Posiadając tego rodzaju mebel, warto zawsze zaopatrzyć się w dodatkowe poduszki na huśtawkę ogrodową, które uprzyjemnią jej użytkowanie.

Nie zapomnijmy o przydatnych akcesoriach

Wybór huśtawki do ogrodu powinien zostać poprzedzony dokładną analizą naszych indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Na rynku znajdziemy bowiem modele zróżnicowane pod względem budowy i materiału wykonania. Największą popularnością cieszą się obecnie huśtawki kilkuosobowe wyściełane miękkim materiałem – o szerokości od 1 m do nawet 2,5 m. Z mody nie wychodzą również konstrukcje wiszące w formie foteli, które stanowią swoiste połączenie hamaka z huśtawką. Najlepiej postawić na wersję z usztywnionym oparciem oraz funkcjonalnymi podłokietnikami, przeznaczoną do przymocowania bezpośrednio pod sufitem altany.

Na uwagę zasługują ponadto specyficzne kosze przypominające z wyglądu kokony. Mają one wyraźnie zaokrąglony kształt i są wyposażone w bardzo miękką tapicerkę, dzięki czemu pozwalają się maksymalnie zrelaksować. Jeśli chodzi o materiał wykonania, to polecane są w szczególności huśtawki z naturalnego drewna (doskonale komponują się z otoczeniem), metalu (są ponadprzeciętnie trwałe) oraz technorattanu (charakteryzują się oryginalnym designem). Dodajmy, że przy okazji zakupu omawianego mebla dobrze jest też nabyć daszek, dopinaną moskitierę lub kolorowe poduszki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*