Jaką huśtawkę postawić w ogrodzie?

W każdym ogrodzie oprócz roślin i elementów dekoracyjnych powinny się koniecznie znaleźć wygodne meble wypoczynkowe. Jednym z nich jest huśtawka, czyli konstrukcja drewniana lub aluminiowa wyposażona w siedzisko i zawieszona na solidnych łańcuchach. Od zwykłego modelu przeznaczonego dla dzieci odróżnia się przede wszystkim tym, że dostarcza mniej wrażeń w zakresie bujania, a także jest znacznie bardziej estetyczna. Posiadając tego rodzaju mebel, warto zawsze zaopatrzyć się w dodatkowe poduszki na huśtawkę ogrodową, które uprzyjemnią jej użytkowanie.

Nie zapomnijmy o przydatnych akcesoriach

Wybór huśtawki do ogrodu powinien zostać poprzedzony dokładną analizą naszych indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Na rynku znajdziemy bowiem modele zróżnicowane pod względem budowy i materiału wykonania. Największą popularnością cieszą się obecnie huśtawki kilkuosobowe wyściełane miękkim materiałem – o szerokości od 1 m do nawet 2,5 m. Z mody nie wychodzą również konstrukcje wiszące w formie foteli, które stanowią swoiste połączenie hamaka z huśtawką. Najlepiej postawić na wersję z usztywnionym oparciem oraz funkcjonalnymi podłokietnikami, przeznaczoną do przymocowania bezpośrednio pod sufitem altany.

Na uwagę zasługują ponadto specyficzne kosze przypominające z wyglądu kokony. Mają one wyraźnie zaokrąglony kształt i są wyposażone w bardzo miękką tapicerkę, dzięki czemu pozwalają się maksymalnie zrelaksować. Jeśli chodzi o materiał wykonania, to polecane są w szczególności huśtawki z naturalnego drewna (doskonale komponują się z otoczeniem), metalu (są ponadprzeciętnie trwałe) oraz technorattanu (charakteryzują się oryginalnym designem). Dodajmy, że przy okazji zakupu omawianego mebla dobrze jest też nabyć daszek, dopinaną moskitierę lub kolorowe poduszki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − dziesięć =