Jak zadbać o dobre powietrze w domu

Jak zadbać o dobre powietrze w domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sposobów na zadbanie o odpowiednie powietrze w domu jest mnóstwo. Bardzo często są to typowe, domowe metody, dzięki którym nasze mieszkanie chociaż w małym stopniu będzie oddychało czystym powietrzem i świeżym zapachem, ale co w momencie, kiedy „babcine sposoby” nie są wystarczające? Wtedy dobrze sprawdzą się wymienniki ciepła.

Wymienniki ciepła to nic innego jak urządzenia, których praca polega na wymianie ciepła pomiędzy dwoma niezależnymi mediami. Co więcej, cena wentylacji mechanicznej jest porównywalna do ceny wymiennika ciepła, jednak zdecydowanie sprawdzi się on lepiej.

Do elementów konstrukcyjnych wymiennika ciepła należą:
– belka nośna
– płyta czołowa
– śruby ściskające
– kroćce
– płyty kanałowe
– płyta dociskowa
– belka prowadząca
– osłona śruby
– podpora

Plusy wymiennika

Budowa wymiennika ciepła nie jest zbyt skomplikowana, jednakże piękno i jej zalety tkwią właśnie w tej prostocie. Do głównych zalet wymiennika ciepła należy łatwość czyszczenia. Łatwo go rozkręcić i zajrzeć do środka, dzięki czemu nawet kobieta może nauczyć się to robić. Co więcej, cena wentylacji mechanicznej jest wyższa w stosunku do ceny wymiennika ciepła, jednak zdecydowanie sprawdzi się on lepiej. Cena takiego wymiennika ciepła waha się już od stu złotych do prawie dwóch tysięcy złotych, natomiast cena wentylacji mechanicznej to koszt blisko kilku tysięcy za sprzęt lepszej klasy. Oczywiście do wentylacji mechanicznej niektórzy fachowcy zaliczają wentylatory warte kilkaset złotych czy nawet kratki wentylacyjne za około trzydzieści złotych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*