Co zrobić aby nasz dom przyciągał swoim wyglądem spojrzenia przechodniów?

Co zrobić aby nasz dom przyciągał swoim wyglądem spojrzenia przechodniów?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elewacja domu jednorodzinnego stanowi zawsze jego swoistą wizytówkę. Wykonuje się ją zazwyczaj zgodnie z wszelkimi wytycznymi znajdującymi się w danym projekcie budowlanym, przez co prezentuje się dosyć monotonnie. Na szczęście istnieje kilka bardzo skutecznych rozwiązań pozwalających stosunkowo szybko podnieść jej walory wizualne. Można np. nanieść na powierzchnię dekoracyjny tynk cienkowarstwowy w oryginalnym kolorze, który dodatkowo zabezpieczy ściany przed szkodliwymi czynnikami pogodowymi.

Wydawanie dużych pieniędzy nie jest konieczne

Oprócz wspomnianego powyżej tynku, znakomitym materiałem przeznaczonym do ozdobienia elewacji domu są z pewnością deski kompozytowe. Przypominają one naturalne drewno, ale odznaczają się znacznie wyższą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, korozję biologiczną i działanie szkodników.

Ciekawą alternatywę stanowią nowoczesne deski z włóknocementu. Ich ogromną zaletą jest brak konieczności stosowania jakichkolwiek zabiegów konserwacyjnych. Poza tym posiadają nieregularną, wyjątkowo efektowną fakturę. Ściany obiektu mieszkalnego można też z powodzeniem pokryć szlachetnym kamieniem (granitem, piaskowcem, łupkiem kwarcowym, trawertynem itp.) oraz modnymi płytami betonowymi.

W ostatnich latach popularna stała się sztukateria elewacyjna styropianowa, obejmująca fantazyjne gzymsy, listwy, bonie i łuki. To elementy zaskakująco lekkie, a przy tym trwałe (bez problemu wytrzymują kilka sezonów). Montuje się je bezpośrednio na dedykowany klej i maluje na wybrany kolor. Co istotne, charakteryzują się niską podatnością na działanie grzybów, pleśni czy wilgoci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*