Jakie efekty daje iniekcja?

Jakie efekty daje iniekcja?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bardzo wiele budynków nie posiada właściwej hydroizolacji, czyli zabezpieczenia murów przed szkodliwym działaniem wody. Niekiedy też zdarza się, że izolacja została wykonana niedbale lub z czasem uległa uszkodzeniu. We wszystkich tych przypadkach jedynym sensownym rozwiązaniem jest stworzenie od nowa izolacji przeciwwilgociowej, a można to zrobić dzięki zastosowaniu metody zwanej iniekcją ciśnieniową. Zostanie ona pokrótce omówiona w niniejszym artykule.

Tania i skuteczna metoda – bez konieczności ingerowania w strukturę fundamentów

Iniekcja ciśnieniowa to zabieg pozwalający uniknąć drogiego i uciążliwego burzenia fundamentów, ponieważ cały proces hydroizolacji przeprowadza się wyłącznie od wewnątrz danego budynku. Najogólniej mówiąc, polega on na wywierceniu w murze niewielkich otworów, a następnie zamontowaniu w nich tzw. iniektorów i wpompowaniu przez nie specjalnej substancji charakteryzującej się wysokimi właściwościami uszczelniającymi. Wtłacza się ją zawsze pod wysokim ciśnieniem, tak aby materiał doskonale wypełnił puste miejsca.

Owe substancje to m.in. żywice poliuretanowe, żele akrylowe, krzemiany, różne zaczyny cementowe czy żywice epoksydowe (albo ich kombinacje). Warto podkreślić, że ich dobór jest w dużej mierze uzależniony od rodzaju, a także zakresu prac prowadzących do naprawy lub stworzenia od podstaw hydroizolacji.

Iniekcja pozwala stworzyć swoistą barierę wodoszczelną, która zabezpiecza ściany lub mury przyziemia przed przedostawaniem się do nich wody mogącej stopniowo niszczyć strukturę konstrukcji, a z czasem doprowadzić do pojawiania się szkodliwych grzybów czy pleśni.

Jeśli zdecydujemy się, aby i u nas została wykonana iniekcja ciśnieniowa cennik za tę usługę będzie zazwyczaj obejmował jedynie koszt samego zabiegu, a nie dojazd do obiektu. Przykład takiej oferty można sprawdzić na http://kaiser-one.pl/hydroizolacje-malopolska/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*