Jak szybko zwiększyć powierzchnię swojej firmy?

Jak szybko zwiększyć powierzchnię swojej firmy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakładając firmę powinniśmy w pierwszej kolejności ustalić, czym się kierujemy i czego potrzebujemy. Musimy liczyć się z tym, że wraz z rozwojem biznesu może zabraknąć powierzchni magazynowej. Co wtedy? Należy podjąć decyzję o rozbudowie swojego magazynu.

Rozbudowa magazynu

Hale magazynowe zaliczają się do hal przemysłowych i stanowią najliczniejszą grupę obiektów o konstrukcji stalowej. Gdy już podjęliśmy decyzję odnośnie zwiększania miejsca użytkowego musimy skontaktować się z profesjonalną firmą, która zadba o bezpieczeństwo, wykona projekt, a następnie dobuduje pomieszczenie.

Taką halę możemy dowolnie rozbudować, albo wzdłuż długości, albo szerokości. Najprościej będzie dostawić kolejne stalowe stelaże postawione na betonowych słupach. Jeśli chcemy zwiększyć szerokość wystarczy dobudowanie kolejnej nawy do już istniejącej hali. Musimy także oszacować koszty (projekt, koszt dobudowy, koszt wykończenia, koszt eksploatacji) oraz liczyć się z dokupieniem terenu.

Rozbudowa hali jest niejednokrotnie tańszym rozwiązaniem, niż wynajęcie magazynu. Trzeba wiedzieć, że w przeciwieństwie do budynków o konstrukcji murowanej, możemy ją w łatwy, szybki i tani sposób dostosowywać do swoich aktualnych potrzeb. Na rynku możemy znaleźć masę firm, które prześcigają się w ofertach i na pewno pomogą nam w zwiększeniu powierzchni swojej firmy. Pamiętajmy tylko, żeby dokładnie sprawdzić czy firma jest rzetelna.

Dla kogo hala magazynowa

Hale buduje się dla różnych przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych, czy logistycznych. Producenci przetrzymują w nich wyprodukowane przez siebie towary, handlowcy produkty, które chcą sprzedać, a logistyka szybko zmieniające się przesyłki. Jest to zatem pomieszczenie przydające się firmom, niezależnie od sektora w którym działają.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*