Działka – w jakich sytuacjach może dojść do jej podziału?

Działka – w jakich sytuacjach może dojść do jej podziału?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli jesteś właścicielem działki, można ją podzielić na dwie lub więcej mniejszych działek. Możesz chcieć to zrobić z powodów osobistych, takich jak budowa nowego domu na jednej lub kilku nowych działkach. W innych przypadkach może być konieczne podzielenie ziemi, jeśli nie ma oczywistego sposobu dostępu do niej z drogi.

Możesz również chcieć podzielić swoją ziemię, jeśli zamierzasz sprzedać niektóre lub wszystkie działki oddzielnie. Chociaż możesz podzielić swoją ziemię samodzielnie, zazwyczaj najlepiej jest uzyskać profesjonalną pomoc od doświadczonego geodety, takiego jak np. https://geosurv.pl/service/podzial-dzialki/. Dzieje się tak dlatego, że prawidłowy podział działki wiąże się z wyznaczeniem granic i stworzeniem aktów notarialnych dla każdej działki osobno.

Mieszkalna i rolna

Działka dzieli się na dwie główne części: mieszkalną i rolną. Mieszkaniowa dzieli się dalej na działki pod domy prywatne, działki pod mieszkania i inne rodzaje budynków. Do gruntów rolnych zalicza się grunty orne i pastwiska, a także lasy i zadrzewienia. Ponadto istnieją obszary przeznaczone do użytku przemysłowego i innych celów.

Podziału działek dokonuje się w zależności od tego, do jakich celów są one potrzebne: mieszkaniowych, rolnych czy przemysłowych. Powinien to zrobić architekt, który wie wszystko o procesie budowlanym i pomoże wybrać najodpowiedniejsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*