Jak szybko zmienić wygląd ściany?

Jak szybko zmienić wygląd ściany?

Firmbee.com/pexels.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ściana zewnętrzna budynku mieszkalnego jest jego swoistą wizytówką. Z tego względu wiele osób co jakiś czas stara się nadać jej nowy charakter,  zmieniając wygląd poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów. Ciekawym rozwiązaniem jest m.in. montaż elastycznej deski elewacyjnej, odznaczającej się atrakcyjnym designem i niezwykle wytrzymałej na trudne warunki atmosferyczne. Pozostałe interesujące koncepcje zostaną zaprezentowane w dalszej części artykułu. 

Malowanie to nie jedyna dostępna metoda

Podstawowym sposobem na zmianę wyglądu ściany jest jej pomalowanie na wybrany kolor (np. czerwony, zielony lub niebieski). Pamiętajmy jednak, aby najpierw dokładnie oczyścić mur z wszelkich niedoskonałości, a także dopasować farbę do rodzaju tynku. W przeciwnym razie może ona z czasem zacząć odpadać, co spowoduje bardzo nieestetyczny efekt. Innym pomysłowym działaniem jest nałożenie na elewację tynku akrylowego w odcieniu złocistym albo miedzianym. Zawiera on efektownie cząsteczki kwarców, które mienią się refleksami świetlnymi w dziennym słońcu. Można też zdecydować się na tynk z żywicy silikonowej.

Poza tym w ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się ozdobne gzymsy, ryzality, balkony czy wykusze. Elementy te pełnią rolę dekoracyjną, ale oprócz tego chronią ścianę przed deszczem i mogą optycznie zmieniać bryłę budynku – np. powiększać wejście, ewentualnie poszerzać i wydłużać obiekt. Jeśli natomiast wyjątkowo podoba nam się imitacja drewna elewacja jest też miejscem idealnym na zastosowanie specjalnej okładziny elastycznej. Charakteryzuje się ona sporą trwałością i odpornością na wilgoć czy promienie słońca. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*