Jak sprzedać auto, aby było to opłacalne dla jego właściciela?

Jak sprzedać auto, aby było to opłacalne dla jego właściciela?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co zrobić z niesprawnym autem, którego naprawa przekracza faktyczną wartość pojazdu? Najprościej zezłomować lub sprzedać w skupie aut używanych. Obydwa rozwiązania są zgodne z prawem, warto jednak pamiętać, ze sprzedając niesprawny pojazd można nie tylko pozbyć się problemu, ale zyskać dodatkową gotówkę.

Skup aut – zalety

Sprzedaż samochodu w skupie aut rozpoczyna się zazwyczaj od kontaktu telefonicznego. Na podstawie przekazanych przez właściciela informacji dotyczących pojazdu, czyli marki, modelu, rocznika oraz stanu technicznego, pracownik firmy dokonuje wstępnej wyceny. Warto nadmienić, że nie jest to kwota ostateczna – sprzedający ma możliwość negocjowania ceny. Należność wypłacana jest do ręki lub w postaci przelewu na rachunek bankowy, wskazany przez sprzedającego. Zdecydowanie większą popularnością cieszy się jednak pierwsza opcja, czyli skup aut za gotówkę – klient otrzymuje wówczas należną kwotę bezpośrednio po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży.

Wszystkie działania realizowane zgodnie z literą prawa. Podpisanie umowy przez obie strony jest równoznaczne z unieważnieniem karty pojazdu i dowodu rejestracyjnego, dzięki czemu możliwe jest bezproblemowe wyrejestrowanie samochodu z ewidencji. Warto nadmienić, że sprzedaż można każdy samochód – bez względu na markę, model, rok produkcji czy stan techniczny. Oferta dotyczy samochodów serwisowanych, garażowanych, jak również przechowywanych pod przysłowiową chmurką, uszkodzonych i powypadkowych. Transport pojazdu do miejsca docelowego oraz jego odpowiednie zabezpieczenie realizowane jest przez kupującego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*