Jak podzielić majątek po rozwodzie?

Jak podzielić majątek po rozwodzie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ludzkie życie pełne jest nieoczekiwanych wydarzeń. Niektóre zmiany niosą za sobą konieczność uporządkowania wielu spraw na nowo. Tak dzieje się między innymi w przypadku zakończenia małżeństwa, które zwieńczone jest rozwodem. Wspólnie przeżyte lata bardzo często wiążą się z pomnażaniem majątku, inwestowaniem i nabywaniem różnego rodzaju rzeczy. W jaki sposób podzielić te dobra gdy dwoje osób nic już nie łączy?

Sprawiedliwy podział zgodnie z prawem

Kluczową kwestią jest oczywiście podejmowanie działań zgodnych z prawem, które nie są krzywdzące dla żadnej ze stron. Jeśli para rozstaje się w pokojowej atmosferze, może wspólnie dokonać dobrowolnego podziału majątku tak, by wypracować jak najbardziej satysfakcjonujące rozwiązanie. Gdy taka możliwość nie wchodzi w rachubę, jedynym sposobem jest złożenie do sądu wniosku o podział majątku. Wtedy to sąd orzeka, co przypada poszczególnym osobom. Analizując poszczególne wyroki dowiemy się, że sąd może dokonać podziału na dwie równe części, lub takie, które się od siebie różnią. Ma on również prawo do zweryfikowania, jakie wydatki sfinansowano ze środków pochodzących z majątku wspólnego.

Warto podkreślić, że rozwód nie zmienia sytuacji osób, które wspólnie zaciągnęły kredyt banku. Instytucja finansowa wciąż traktuje ich jako dłużników, bez względu na to, jakie w związku z rozstaniem zapadły decyzje finansowe. To bez wątpienia stresująca sytuacja, która może wywoływać pewną dezorientację. Dlatego też warto zasięgnąć pomocy specjalistów. Gdy interesuje nas podział majątku Bydgoszcz jest miastem, w którym uzyskamy stosowne porady prawne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*