Jak działają pakowarki próżniowe?

Jak działają pakowarki próżniowe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pakowarki próżniowe stały się niesamowicie popularne. Sprzyja im moda na ograniczenie konserwantów w żywności. Zasada ich działania jest bananie prosta. Polega ona na odsysaniu powietrza z wnętrza opakowania foliowego i jednoczesnego tworzenia zgrzewu uszczelniającego. W ten sposób produkty spożywcze zachowują swoją świeżość na bardzo długi czas. Urządzenia te są najczęściej wykorzystywane w przemyśle gastronomicznym do pakowania dań gotowych, jednak coraz częściej korzystają z niego restauracje, jak również kucharze będący amatorami w tej dziedzinie.

Dostępne rodzaje pakowarek próżniowych

Na rynku jest dostępnych kilka wersji pakowarek próżniowych. Niezależnie od modelu każda składa się z pokrytej teflonem listwy zgrzewającej i pompy. To właśnie te dwa elementy odpowiedzialne są za prawidłową pracę tego sprzętu. Jeśli chcemy wiedzieć więcej o różnych rodzajach takich urządzeń i możemy przeczytać informacje dostępne np. na stronie: https://pakowarkiprozniowe.pl/pakowarki-prozniowe-rodzaje.

Od razu jednak warto wyróżnić modele komorowe, które wyposażone są w hermetycznie zamykaną przestrzeń i wersje listwowe, bezkomorowe, charakteryzujące się znacznie mniejszymi rozmiarami. Druga wersja jest szczególnie popularna w przypadku użytku restauracyjnego oraz domowego. W jej wnętrzu umieszczamy jedynie koniec worka z żywnością, z którego wysysane jest powietrze, następnie maszyna zgrzewa solidnie folię, dzięki czemu produkt w jej wnętrzu nie jest narażony na działanie bakterii, którym niezbędny do rozwoju jest tlen. W ten sposób możemy znacząco ograniczyć ilość jedzenia przetworzonego i pełnego szkodliwych substancji konserwujących.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*