Co wpływa na intensywność degradacji elektroniki?

Co wpływa na intensywność degradacji elektroniki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Degradacja elektroniczna to proces zmiany właściwości elementu elektronicznego wraz z upływem czasu. Zachodzi ona na skutek nagromadzenia się defektów w materiale i może być przyspieszona przez czynniki zewnętrzne, takie jak temperatura czy promieniowanie.

Bardzo często wysoka cena i wątpliwa wytrzymałość

No tak, bardzo często liczymy na to, że wydając dużo, ciężko zarobionych pieniędzy na urządzenie, będzie nam ono służyć latami, tak niestety nie jest, o co przekazuje nam serwis klimatyzacji Wrocław, który ma pełne ręce roboty, przy licznych uszkodzonych klimatyzatorach. Co zdaniem specjalistów wpływa na krótką żywotność sprzętu?

Przede wszystkim materiał, z którego wykonane jest urządzenie. Niektóre materiały są bardziej podatne na degradację niż inne. Ponadto częstotliwość ekspozycji na wilgoć i ciepło. Słyszymy też o ilości czasu, w którym urządzenie było narażone na ich działanie. Kluczowy jest również sposób, w jaki używasz swojego urządzenia, również może to wpłynąć na to, jak szybko doświadczy ono degradacji.

Jak wydłużyć żywotność elektroniki?

Serwis klimatyzacji Wrocław udziela również porady, co możemy zrobić, aby np. nasze klimatyzatory działały znacznie dłużej.

Chroń ją przed kurzem: Cząsteczki kurzu mogą gromadzić się wewnątrz urządzenia i z czasem powodować uszkodzenia komponentów. Oszczędzaj je, pozwól urządzeniu odpocząć wyłączając je, gdy przez dłuższy czas przebywać będziesz poza miejscem zamieszkania, a klimatyzowanie wówczas nie będzie konieczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*