Gdzie stosuje się taśmy led?

Gdzie stosuje się taśmy led?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach prawdziwą furorę robią taśmy LED, które są niezwykle proste w montażu i pozwalają w łatwy sposób stworzyć w mieszkaniu wspaniałe, dekoracyjne oświetlenie wnętrz. Dodajmy, że charakteryzują się one dużą elastycznością i wydajnością, a ponadto są energooszczędne, co dla wielu osób ma kluczowe znaczenie. Można je z powodzeniem przykleić bezpośrednio do podłoża albo zamontować we wnękach. W tym drugim przypadku wystarczy posiadać specjalny profil do taśmy LED, który kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych. 

Rozwiązanie uniwersalne i powszechnie stosowane

Taśmy LED pozwalają na umieszczenie źródła światła w tych miejscach, w których nie jest możliwe zainstalowanie klasycznych lamp ani kinkietów. Przeważnie są jednak wykorzystywane jako dodatkowe oświetlenie o charakterze dekoracyjnym, ponieważ nie zapewniają jasności na najwyższym poziomie. Ich ogromną zaletą jest możliwość dowolnego wyginania w różne strony, co wynika ze specyficznej, elastycznej budowy. Jeśli chodzi o zastosowanie w warunkach domowych, to idealnie sprawdzają się zwłaszcza zamontowane we wnękach meblowych oraz suficie podwieszanym.

Poza tym za ich pomocą można z powodzeniem podświetlać tzw. luksfery w łazience (ewentualnie w przedpokoju), półki, regały i szuflady w salonie, a także zagłówek łóżka w sypialni. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie ich w pokoju dziecka, gdyż emitują delikatne światło, które utula malucha do snu, a matce ułatwia nocne karmienie. Znajdują także szerokie zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej, galeriach handlowych, a nawet zakładach produkcyjnych (służą do podświetlania konkretnych części maszyn). Dodajmy, że taśmy LED można zamówić przez internet, np. na https://sklep.profiled.pl/. W licznych sklepach znajdziemy je w zróżnicowanej kolorystyce i wzornictwie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*