Drewniane czy metalowe – jakie balustrady wybrać?

Drewniane czy metalowe – jakie balustrady wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z elementów niezbędnych w obiektach mieszkalnych jest balustrada. To nic innego jak konstrukcja montowana na krawędzi schodów, balkonów i tarasów, która skutecznie zabezpiecza domowników przed przypadkowym wypadnięciem, a tym samym zrobieniem sobie krzywdy. Balustrada pełni ponadto często funkcję dekoracyjną, wzbogacając aranżację danego pomieszczenia lub elewacji. Wytrzymałe i estetyczne modele można zamówić na https://www.sparta.com.pl/pl/balustrady-i-porecze.

Wiele zależy od naszych indywidualnych preferencji

Balustrady dzielą się na pełne, ażurowe oraz kurtynowe. Mogą być wykonane z różnych materiałów, ale największą popularnością cieszą się zdecydowanie wersje drewniane i metalowe. Te pierwsze wprowadzają do budynku mnóstwo przytulności i naturalności, a przy tym prezentują się ponadprzeciętnie elegancko – zwłaszcza konstrukcje z drewna egzotycznego w postaci mahoniu, marengo czy teaku. Stanowią optymalny wybór dla osób ceniących sobie tradycyjne rozwiązania. Co istotne, można je bez problemu pomalować na dowolny kolor oraz nadać pożądany kształt.

Modele metalowe wytwarza się przeważnie ze stali nierdzewnej, ponieważ jest to materiał charakteryzujący się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne (wilgoć, śnieg itp.). Tego typu konstrukcje niosą za sobą powiew nowoczesności i względnej prostoty, a doskonale komponują się w szczególności z modnymi aranżacjami industrialnymi. Za metr kwadratowy standardowej balustrady metalowej zapłacimy między 250 a 500 zł.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*