Powszechnie stosowany sprzęt do osuszania budynków i niwelowania skutków wilgoci

Powszechnie stosowany sprzęt do osuszania budynków i niwelowania skutków wilgoci
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osuszanie budynków poprzez usuwanie wilgoci z powietrza w pomieszczeniach można wykonać kilkoma metodami. Jedną z nich jest zastosowanie systemu koła sorpcyjnego, który wychwytuje wilgoć przez adsorpcję na żelu krzemionkowym wewnątrz obracającego się koła lub przez absorpcję na materiale sorpcyjnym, takim jak zeolit, wewnątrz obracającego się bębna. Inną metodą jest zastosowanie sit molekularnych, które adsorbują cząsteczki wody z nawilżonego powietrza w zewnętrznym naczyniu o dużej powierzchni wewnętrznej (porowatości).

Dmuchawy

Dmuchawy są najczęściej stosowanym sposobem zapewnienia właściwej wentylacji obiektu. Stosuje się je w budynkach mieszkalnych i komercyjnych, a także w zastosowaniach przemysłowych.

Dmuchawa jest urządzeniem, które wytwarza strumień powietrza poprzez napędzanie wirnika (wentylatora). Wirnik obraca się w obudowie zawierającej wewnętrzny wirnik, który może być napędzany silnikiem elektrycznym lub spalinowym. Natężenie przepływu wytwarzanego przez dmuchawę jest proporcjonalne do mocy dostarczanej przez silnik do wirnika.

Osuszacze powietrza

Osuszacze powietrza są jednym z najbardziej powszechnych urządzeń, dzięki którym dokonuje się skuteczne osuszanie budynków i usuwanie z nich nadmiaru wilgoci. Działanie osuszacza polega na wciąganiu powietrza przez filtr, a następnie przepuszczaniu go przez wężownice zawierające czynnik chłodniczy. Ten czynnik chłodniczy pochłania wilgoć z powietrza podczas przechodzenia przez wężownice, a następnie uwalnia ją z powrotem do powietrza na końcu cyklu. Im więcej wilgotnego powietrza zostanie usunięte z domu przez to urządzenie, tym lepsza będzie sytuacja, gdy przyjdzie czas na sprzedaż lub wynajem nieruchomości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*