Dotacje z Unii – sposób na rozwój firmy

Dotacje z Unii – sposób na rozwój firmy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podjęcie decyzji o rozpoczęciu prowadzenia własnej działalności gospodarczej to jeden z najważniejszych wyborów w życiu. Wymaga sporej odwagi, kreatywności i pozytywnego podejścia, które pozwala nam wierzyć w to, że odniesiemy sukces. Wiąże się także z szeregiem kwestii finansowych, które niestety dla wielu osób są przeszkodą na drodze do realizacji swoich zawodowych ambicji. Brak stosownej ilości środków, które można zainwestować w firmę wcale nie przekreśla szans na zaistnienie w świecie biznesu. Wystarczy skorzystać z jednej z form pomocy przygotowanej dla przedsiębiorców przez Unię Europejską.

Niezbędny zastrzyk gotówki

Unia Europejska dysponuje określoną pulą środków, które są przyznawane osobom prowadzącym, bądź dopiero przymierzającym się, do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Są one powiązane z konkretnymi programami pomocowymi i pochodzą z różnych źródeł. Należy do nich między innymi Fundusze Europejskie na innowacje.

Jeśli więc nasza firma zajmować się będzie prowadzeniem i wdrażaniem rezultatów prac badawczo – rozwojowych, wprowadzaniem nowatorskich usług lub produktów, czy też poszukiwaniem nowych rozwiązań dla rozmaitych problemów społecznych – możemy ubiegać się o środki z tego właśnie tytułu. To szybki i imponujący zastrzyk gotówki, który okaże się nieoceniony w momencie, gdy będzie trzeba zakupić potrzebny sprzęt, sfinansować podróż w miejsce badań, lub zatrudnić pracowników i stworzyć im stanowiska pracy. Jeśli chodzi o dotacje unijne innowacje cieszą się dużym zainteresowaniem, bowiem starać się o nie mogą zarówno przedsiębiorcy, jak i indywidualni naukowcy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*