Dlaczego powinniśmy stosować izolację termiczną domów?

Izolacja termiczna to świetny sposób na utrzymanie ciepła w domu w zimie, chłodu w lecie i zaoszczędzenie pieniędzy na kosztach energii. Izolacja termiczna pomaga również zmniejszyć poziom hałasu docierającego z zewnątrz, co jest kolejną korzyścią, jaką uzyskuje się dzięki temu zabiegowi.

Czym jest izolacja i jak działa?

Izolacja to materiał, który zmniejsza przepływ ciepła. Przewodność cieplna wielu materiałów jest istotnym czynnikiem ich właściwości fizycznych. Izolacja https://thermowhite.info/izolacja-termiczna/ zapewnia bardziej komfortowe warunki poprzez ochronę przed utratą i zyskiem ciepła do otoczenia.

Może być wykonana z wielu różnych materiałów, w tym z włókna szklanego, wełny mineralnej i pianek polistyrenowych. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj izolacji termicznej dla swojego domu i projektu budowlanego.

Główne rodzaje izolacji termicznej to:

Sztywne płyty piankowe – Płyty te wykonane są z ekspandowanej pianki polistyrenowej (EPS). Są one zazwyczaj stosowane w ścianach szczelinowych i podłogach, a także są popularne w przypadku przebudowy poddasza. Płyty ze sztywnej pianki są również znane jako płyty z polistyrenu ekstrudowanego lub płyty XPS.

Płyty z pianki sztywnej licowane – płyty te mają z jednej strony powłokę zewnętrzną, która chroni je przed zużyciem, dzięki czemu nadają się do zastosowań zewnętrznych, takich jak dachówki lub panele elewacyjne.

Warto zainwestować w izolację?

Tak! Izolacja to świetny sposób na zmniejszenie rachunków za energię. Dobrze zaizolowany dom będzie cichszy, ciepły i bardziej komfortowy. Izolacja zmniejsza zarówno przenoszenie hałasu przez ściany (i sufity), jak i konwekcyjną wymianę ciepła między pomieszczeniami. W rezultacie otrzymujemy po prostu lepszą domowego relaksu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 8 =