Czym kierować się w wyborze komody?

O komodach można mówić wiele i to w dodatku w samych superlatywach. Z całą pewnością znajdą zastosowanie w każdym domu i mieszkaniu. Przede wszystkim używamy ich do przechowywania różnego rodzaju rzeczy: od ubrań, poprzez drobne bibeloty, stanowią jednocześnie element dekoracyjny wnętrza. Czym zatem kierować się w wyborze komody? Co wziąć pod uwagę? Oto kilka porad, które mogą okazać się przydatne.

Ile mam miejsca?

Wielkość pomieszczenia nie jest bez znaczenia. W wąskich korytarzach niepraktyczna będzie półka o głębokich szufladach, przez którą z trudem będzie trzeba się przeciskać. Otwieranie szuflad sprawi trudność, a przemieszczanie się dwóch osób okaże się wyczynem nie do przeskoczenia. Właśnie z tego powodu, należy kierować się wielkością pomieszczenia, w którym mebel planujemy ustawić. Dobrym rozwiązaniem jest pomiar szerokości wnętrza oraz długość wysuniętej szuflady.

Kolorystyka

Zapominając na chwilę o funkcjonalności, warto wziąć pod uwagę aspekt dekoracyjny. Kolor komody, ale także jej styl należy dobrać zgodnie z aranżacją wnętrza tak, by wszystko do siebie pasowało. Można barwą mebla kontrastować lub wręcz odwrotnie wtopić się w przyjętą kolorystykę. Czasami elementami ozdobnymi takimi jak gałki, można komodę ożywić.

Czego ja właściwie chcę?

Tak postawione pytanie pozwoli nam zadecydować o funkcjonalności komody. Zupełnie inaczej będziemy ją dobierać, kiedy będzie służyć jako półka do przechowywania ubrań dla całej rodziny, a zupełnie inaczej, gdy będzie magazynować pozostałe po bożym narodzeniu dekoracje. Sklep meblowy Furnilux służy bogatą ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × cztery =