Czym kierować się w wyborze komody?

Czym kierować się w wyborze komody?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O komodach można mówić wiele i to w dodatku w samych superlatywach. Z całą pewnością znajdą zastosowanie w każdym domu i mieszkaniu. Przede wszystkim używamy ich do przechowywania różnego rodzaju rzeczy: od ubrań, poprzez drobne bibeloty, stanowią jednocześnie element dekoracyjny wnętrza. Czym zatem kierować się w wyborze komody? Co wziąć pod uwagę? Oto kilka porad, które mogą okazać się przydatne.

Ile mam miejsca?

Wielkość pomieszczenia nie jest bez znaczenia. W wąskich korytarzach niepraktyczna będzie półka o głębokich szufladach, przez którą z trudem będzie trzeba się przeciskać. Otwieranie szuflad sprawi trudność, a przemieszczanie się dwóch osób okaże się wyczynem nie do przeskoczenia. Właśnie z tego powodu, należy kierować się wielkością pomieszczenia, w którym mebel planujemy ustawić. Dobrym rozwiązaniem jest pomiar szerokości wnętrza oraz długość wysuniętej szuflady.

Kolorystyka

Zapominając na chwilę o funkcjonalności, warto wziąć pod uwagę aspekt dekoracyjny. Kolor komody, ale także jej styl należy dobrać zgodnie z aranżacją wnętrza tak, by wszystko do siebie pasowało. Można barwą mebla kontrastować lub wręcz odwrotnie wtopić się w przyjętą kolorystykę. Czasami elementami ozdobnymi takimi jak gałki, można komodę ożywić.

Czego ja właściwie chcę?

Tak postawione pytanie pozwoli nam zadecydować o funkcjonalności komody. Zupełnie inaczej będziemy ją dobierać, kiedy będzie służyć jako półka do przechowywania ubrań dla całej rodziny, a zupełnie inaczej, gdy będzie magazynować pozostałe po bożym narodzeniu dekoracje. Sklep meblowy Furnilux służy bogatą ofertą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*