Czym jest centrala telefoniczna VoiP i gdzie szczególnie warto ją zastosować?

Czym jest centrala telefoniczna VoiP i gdzie szczególnie warto ją zastosować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Centrala VoIP to system telefoniczny, który wykorzystuje technologię Voice over Internet Protocol (VoIP) do łączenia połączeń. Działa on jak tradycyjny system telefoniczny, ale zamiast korzystać z sieci PSTN, łączy się z Internetem lub siecią IP.

Wirtualna Centrala VoIP może być używana przez firmy z wieloma lokalizacjami, dużymi ilościami połączeń i dużym natężeniem ruchu. Może być wykorzystywana jako alternatywa dla tradycyjnych systemów PBX, umożliwiając użytkownikom wykonywanie połączeń z dowolnego miejsca na świecie, bez konieczności płacenia za drogie międzynarodowe karty telefoniczne.

Główne zalety VoiP

Podstawową zaletą centrali VoIP jest to, że oferuje ona większą elastyczność niż tradycyjny system PBX. Na przykład, jeśli firma posiada wiele biur w różnych krajach i miastach, może korzystać z jednego połączenia VoIP, zamiast kazać każdemu biuru płacić za wynajem własnej linii lokalnej. Oznacza to, że firmy oszczędzają pieniądze na rachunkach telefonicznych, a pracownicy nie muszą już podróżować po całym kraju, aby spotkać się z klientami twarzą w twarz.

Centrala VoIP oferuje również większą elastyczność niż tradycyjny system PBX. Na przykład, jeśli firma ma wiele biur w różnych krajach i miastach, może korzystać z jednego połączenia VoIP, zamiast mieć każde biuro płacić za wynajem własnej linii lokalnej. Oznacza to, że firmy oszczędzają pieniądze na rachunkach telefonicznych, a pracownicy nie muszą już podróżować po całym kraju, aby spotkać się z klientami twarzą w twarz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*