Co to jest programator astronomiczny?

Co to jest programator astronomiczny?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kwestie związane z ekologią docierają coraz częściej pod nasze strzechy. Dzieje się tak, ponieważ w wielu przypadkach to konsument oraz jego podejście do tych tematów, ma decydujący wpływ na środowisko. Jednym z czynników bardziej istotnych jest sprawne zarządzanie zużyciem energii elektrycznej.

Jak można oszczędzać prąd?

Współczesne gospodarstwa domowe zużywają znaczące ilości mocy. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że w naszych domach wykorzystujemy coraz więcej urządzeń elektrycznych. Najlepszym sposobem na ograniczenie ilości kilowatogodzin na liczniku, kosztów z tym związanych, a dzięki temu i szkodliwego wpływu na ekologię, jest wyłącznie sprzętów niepotrzebnych nam aktualnie. Przeważnie najmniej urządzeń powinno być zasilanych w nocy. Pamiętanie o tym wszystkim jest jednak kłopotliwe i mało kto faktycznie się do tych zasad stosuje. Można sobie jednak ułatwić sprawę, montując w naszym lokum programator astronomiczny, zwany inaczej zegarem astronomicznym.

Wspomniany zegar to urządzenie, które ma zakodowane dane dotyczące aktualnych wschodów i zachodów słońca w zależności od położenia geograficznego. Jeśli jest on załączony w obwód elektryczny razem z wyłącznikiem krańcowym, może nam automatycznie zarządzać tym obwodem, bez naszej wiedzy. Dzięki temu wszystkie elementy pobierające moc z sieci, jakie są pod niego podpięte, w pożądanych przez nas godzinach nie zużywają prądu. Jest to tym bardziej wygodne, że układ taki działa również wtedy, kiedy na przykład wyjeżdżamy na wakacje lub święta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*