Co można wstawić w małym salonie?

Co można wstawić w małym salonie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mały salon w mieszkaniu lub kawalerce musi spełniać te same funkcje, co to samo pomieszczenie o dużym metrażu. Zazwyczaj służy do spędzania w nim wolnego czasu, jest miejscem relaksu, ale również strefą do przyjmowania gości. Powinien być umeblowany tak, by był wygodny, ale przede wszystkim funkcjonalny. O ile w przypadku dużego salonu mamy wiele możliwości urządzenie go, o tyle w mniejszym musimy bardzo dokładnie to przemyśleć, biorąc pod uwagę wszystkie ograniczenia.

Planując umeblowanie małego salonu, warto poszukać inspiracji i ciekawych rozwiązań na różnych stronach internetowych, albo też udać się do specjalnego sklepu, gdzie można znaleźć wszystkie niezbędne artykuły. Warto w tym celu odwiedzić np. salon meblowy Warszawa ma wiele punktów tego rodzaju. W takim miejscu można zrobić kompleksowe zakupy ale też otrzymać fachową poradę. Małe pomieszczenie wygląda dobrze jeśli meble nie są z jednego kompletu, a pomieszanie stylów i kolorów nadaje mu lekkości. 

Przydatne wyposażenie

Najważniejszym meblem w małym salonie jest kanapa albo sofa, która nie może być szeroka. Jeśli potrzebne jest dodatkowe miejsce do spania to warto wybrać ją w wersji rozkładanej. Powinna być ustawiona przy ścianie, by nie zajmować zbyt wiele cennego miejsca. Dobrze, by przy niej znalazł się mały stolik kawowy. Obok niego zaś można poustawiać kolorowe pufy. Szafki czy kredens powinny być raczej wąskie, a wysokie, a te z przeszklonymi drzwiami nie będą wyglądały przytłaczająco. Lustro zawieszone na ścianę pozwoli optycznie powiększyć pomieszczenie, podobnie jak jasne barwy ścian, czy zasłon.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*