Co kupić zanim w domu zamieszka kot?

Co kupić zanim w domu zamieszka kot?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy przyszły właściciel kota powinien poświęcić trochę czasu, żeby dowiedzieć się, co potrzebne będzie jego pupilowi. Pozwoli to uniknąć późniejszego stresu związanego z nieoczekiwanymi zachowaniami zwierzęcia. Poza najważniejszymi produktami jak dobrej jakości karma czy żwirek dostępne są różnego rodzaju akcesoria dla zwierząt, dzięki którym nawet najbardziej nieufny kot w pełni zaufa swojemu nowemu właścicielowi.

Kuweta

Zakup kuwety wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Dzieje się tak, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kocich toalet: zakryte lub odkryte, niskie lub wysokie, okrągłe lub obłe. Należy pamiętać, aby rozmiar kuwety dostosować do wielkości kota. Niestety zbyt niska kuweta może być przyczyną konieczności częstego zamiatania podłogi. Koty często bowiem wykopują żwirek. Istotne jest także to, by w pobliżu nie stawiać misek z jedzeniem czy wodą.

Drapak

Rzecz niezbędna w każdym zamieszkiwanym przez kota domu. Dzięki zaopatrzeniu się w drapak można ocalić zarówno meble, jak i ściany w mieszkaniu. Na początek warto wybrać najzwyklejszy niedrogi produkt, by poznać charakter i preferencje pupila. Drapaki występują w formie pionowej i poziomej. Niektóre z nich dodatkowo dla urozmaicenia posiadają grzechotki czy piórka. Ważne jest, by drapak umiejscowić w atrakcyjnym dla kota miejscu — pozwoli to odwrócić uwagę od kuszącego drapania szafek czy łóżka.

Transporter

Podstawowy produkt niezbędny już na samym początku znajomości z puchatym przyjacielem. Każde wyjście z domu, na przykład do weterynarza wymaga umieszczenia kota w transporterze. Z racji, że są to bardzo zwinne zwierzęta warto kupić torbę transportową przede wszystkim dla ich bezpieczeństwa. Torba taka jest dostępna np. na https://www.amibelle.pl/akcesoria-dla-kota-c-623_624.html.

Zabawki

Tu wybór może wydawać się nieskończony. Pluszowe myszki, wędki z piórkami, piłeczki i wiele innych. Tak, jak w przypadku drapaka, na początku warto poznać nowego przyjaciela, by dopiero później móc kupować w pełni dopasowane do jego charakteru zabawki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*