Beztroskie dzieciństwo – jak uchronić dziecko przed zabrudzeniami?

Beztroskie dzieciństwo – jak uchronić dziecko przed zabrudzeniami?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z jednej strony wśród nas swój żywot prowadzi rodzaj brudu, który w kontekście małych dzieci wygląda na niewinny, a wręcz słodki, np. gdy pociecha bawi się kosmetykami mamy w zaciszu domowym lub rozkosznie ubrudzi się farbami.

Jak ustrzec dziecko przed brudem?

Ilu rodziców, tyle odpowiedzi na pytanie o to jak ochronić dziecko przed zabrudzeniami. Z drugiej strony istnieje nieznośny rodzaj zabrudzeń, na który po prostu w danym momencie się nie godzimy, ze względu na okoliczności np. w sytuacji, gdy są to chrzciny głównego zainteresowanego – naszego dziecka. Nie możemy sobie pozwolić, aby tuż przed uroczystością nasza pociecha ubrudziła sobie starannie przygotowany (często kilka tygodni wcześniej) strój. Wtedy z pomocą przychodzą pieluszki flanelowe – już lata temu rekomendowane przez nasze mamy. To samo dzieje się w tak intymnym momencie, jakim jest karmienie piersią.

Mamy, aby uniknąć krępujących spojrzeń, często podczas podczas pory posiłku zakrywają swoje maleństwa apaszkami z własnej garderoby, czy korzystają z coraz to szerszego asortymentu chust dedykowanym karmiącym mamom np. z takiego sklepu jak https://lulando.pl/pol_m_AKCESORIA-DLA-MAM_CHUSTY-DO-KARMIENIA-1432.html. Mało kto wie, że zastosowanie takiej chusty ma kojący wpływ na maluszka i na samą mamę, która w tym czasie może skupić się wyłącznie na dziecku i jego potrzebach, bez przymusu odprowadzania wzrokiem niechcianych gapiów. Chusta do karmienia sprawdzi się również nie tylko w porze posiłku, gdy ster przejmuje tata – doskonale nada się do usypiania pociechy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*