Ażury do firan – dlaczego warto przyozdobić nimi swoją przestrzeń?

Ażury do firan – dlaczego warto przyozdobić nimi swoją przestrzeń?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ażur do firanek to rodzaj koronki, która została wykonana w tradycyjny sposób. Ten rodzaj koronki jest zwykle wykonany z cienkich nici i ma w sobie dziurki.

Dowolność, przestrzenność, wyjątkowość

Ażury na zasłony oferuje niejeden sklep z ażurami w wielu różnych wzorach i kolorach, co czyni je świetnym wyborem dla tych, którzy chcą ozdobić swój dom czymś wyjątkowym. Wyglądają również wspaniale, gdy dodają charakteru zasłoną, ponieważ wpuszczają światło i powietrze, więc twój pokój sprawiał wrażenie bardziej przestrzennego i oświetlonego!

Czym dokładnie jest ażur?

Ażur to wzór dekoracyjny, który składa się z małych otworów lub szczelin pomiędzy dwoma warstwami tkaniny. Aby wykonać taką zasłonę, należy zszyć ze sobą dwie tkaniny, a następnie wyciąć wzór za pomocą specjalnego narzędzia zwanego szydełkiem, które oczywiście oferuje sklep z ażurami. W efekcie otrzymujemy na tkaninie piękny wzór przypominający mozaikę.

Wybierając odpowiednią tkaninę na zasłony ażurowe, należy pamiętać, że są one dość lekkie i przezroczyste (mimo że wyglądają jak koronka), więc będą przepuszczać trochę światła i powietrza do pokoju.

Trend cieszący się popularnością

Ażury na zasłony to trend wzorniczy, który cieszy się popularnością od kilku lat. Wykonanie zasłon tego typu jest możliwe bez pomocy profesjonalistów. Wystarczy znaleźć odpowiedni wzór i wykorzystać go jako inspirację do stworzenia własnego, niepowtarzalnego projektu. Możesz również eksperymentować z różnymi tkaninami i stylami.

Wiele zalet, z wykorzystania ażuru:

1) Wyglądają pięknie i elegancko;

2) Mogą dobrze oddychać;

3) Zapewniają prywatność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*