Akumulator żelowy – jak on działa?

Akumulator żelowy – jak on działa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Akumulatory żelowe to rodzaj akumulatora kwasowo-ołowiowego, w którym zastosowano żel jako elektrolit, który nie ulega rozlaniu. Żel składa się z krzemionki i wody, co pomaga zapobiegać wyciekom i zwarciu akumulatora. Akumulator żelowy jest również znany jako szczelne akumulatory bezobsługowe.

Jeśli chodzi o akumulatory samochodowe, żel jest idealny do stosowania w samochodach, które nie są regularnie napędzane. Akumulatory żelowe mogą być instalowane w dowolnej pozycji i w ekstremalnych temperaturach działają lepiej niż konwencjonalne akumulatory kwasowo-ołowiowe.

Akumulatory żelowe są bezobsługowe

Jedną z największych zalet używania akumulatora żelowego zamiast innego typu akumulatora samochodowego jest to, że nie wymaga on żadnej konserwacji ani dodawania wody. Oznacza to, że nie musisz się martwić o sprawdzanie poziomu kwasu lub dodawanie wody, gdy akumulatorowi brakuje ładunku.

Ogniwo żelowe zawiera wystarczającą ilość elektrolitu, abyś nie musiał sam dodawać wody – to sprawia, że jest to idealny wybór dla osób, które nie chcą spędzać czasu na utrzymywaniu swoich akumulatorów samochodowych w dobrym stanie!

Akumulatory żelowe są też mniej narażone na zamarzanie niż standardowe akumulatory mokre.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*