Zabieg wybielania zębów – kiedy warto się na niego zdecydować?

Zabieg wybielania zębów – kiedy warto się na niego zdecydować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Śnieżnobiałe, piękne zęby mogą podnieść pewność siebie, a także sprawić, że częściej się uśmiechamy. To kwestia nie tylko atrakcyjnego wyglądu, ale także samopoczucia. Niestety niewiele osób może pochwalić się naturalnie białymi zębami, tym bardziej że zmieniają one swoją barwę pod wpływem jedzenia i stylu życia. Czy i w jaki sposób warto więc je rozjaśnić?

Przebarwienia i żółty nalot – skąd się biorą

Naturalny kolor zębów nie zawsze jest biały, ale zazwyczaj posiada bardziej beżową barwę, co jest zupełnie normalne. Każde zęby posiadają również inną odporność na powstawanie przebarwień oraz odkładania się kamienia nazębnego. Spożywanie produktów barwiących takich jak choćby kawa, herbata czy czerwone wino mogą zaś dodatkowo spowodować znaczną zmianę koloru zębów. Żółty nalot i ciemne plamki są też bardzo trudne do usunięcia. Stosowanie past wybielających może być nieskuteczne, a z całą pewnością nie jest w stanie diametralnie zmienić barwy zębów. Nie oznacza to oczywiście, że nie należy o nie dbać. Dokładne szczotkowanie, używanie nici dentystycznych oraz płynu do płukania jamy ustnej, pomogą nieco zahamować przebarwienia, a przede wszystkim zapobiegną rozwojowi próchnicy oraz innych schorzeń. Jednak dalej nie zmienia to faktu, że koloru zębów nie zmieni nawet najintensywniejsze szczotkowanie.

Wybielanie domowe czy profesjonalne?

Kto zatem może pozwolić sobie na wybielenie zębów? Absolutnie każdy, kto odczuwa taką potrzebę oraz posiada kolor zębów odbiegający od ideału. Decydując się na takie rozwiązanie, można wybierać zaś pomiędzy rozjaśnianiem zębów w domu lub gabinecie dentystycznym. Pierwszy sposób jest na pewno tańszy, lecz zdecydowanie mniej efektywny. Jest również obarczony sporym ryzykiem – niewłaściwie dobrane preparaty mogą powodować nadwrażliwość zębów. W gabinecie dentystycznym, stomatolog dobierze zaś metodę, która będzie zarówno skuteczna, jak i bezpieczna. Oczywiście najlepiej wybierać gabinety, w których można liczyć na profesjonalne podejście oraz miłą atmosferę, jak chociażby u specjalistów z Konina dostępnych na stronie https://dentysta-stomatolog.konin.pl. Osiągnięcie białego uśmiechu w takich warunkach będzie prawdziwą przyjemnością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*