W jakie udogodnienia powinna być wyposażona nowoczesna brama?

W jakie udogodnienia powinna być wyposażona nowoczesna brama?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najważniejszym wymogiem dla nowoczesnej bramy jest to, że powinna być wyposażona w niezawodny i trwały system blokujący. Pomaga to w utrzymaniu niepożądanych osób z dala od Twojej siedziby. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zamków. Można je skategoryzować na trzy rodzaje:

Zamki podstawowe

Są to najczęstsze rodzaje zamków stosowanych w bramach. Są one wytrzymałe, niezawodne i łatwe w montażu. Główną wadą takich bram jest to, że nie można ich otworzyć od wewnątrz.

Zamki automatyczne

Tego typu zamki mogą być obsługiwane za pomocą pilota lub poprzez stuknięcie w przycisk zainstalowany na bramie. Takie bramy są wygodniejsze od podstawowych, ponieważ pozwalają na przejazd przez nie bez konieczności ręcznego otwierania ich za każdym razem, gdy chcemy przez nie przejść.

Elektroniczne systemy kontroli dostępu

Te zautomatyzowane systemy blokujące można również zaprogramować zgodnie z wymaganiami użytkownika. Są one zaprojektowane tak, aby tylko upoważnione osoby mogły przez nie legalnie przechodzić. Dobrym przykładem takiego systemu jest automatyczna bramka na lotnisku, która otwiera się tylko wtedy, gdy upoważniona osoba przyłoży swój dowód osobisty do zainstalowanego w niej czytnika. 

Te, jak i podobne rozwiązania mogą zostać zrealizowane m.in. przez taką firmę jak Margodoors.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*