W jakich branżach konieczne jest zaopatrzenie się w produkty wykrywalne?

W jakich branżach konieczne jest zaopatrzenie się w produkty wykrywalne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Używanie produktów wykrywalnych pozwala ograniczyć ryzyko zanieczyszczenia wytwarzanych produktów. Są one wykonane z takich materiałów, które umożliwiają ich znalezienie za pomocą wykrywacza metali lub urządzenia X-Ray. Najczęściej jest to stal nierdzewna lub tworzywo sztuczne.

W jakim celu stosuje się produkty wykrywalne?

Tego rodzaju produkty stosowane są przede wszystkim w branży spożywczej, gdzie najmniejsze nawet zanieczyszczenie może mieć ogromny wpływ na bezpieczeństwo wytwarzanych produktów. Najczęściej są one w kolorach, które łatwo dostrzec. W przypadku branży spożywczej wykorzystuje się produkty wykrywalne o barwie niebieskiej, ponieważ jest to kolor, który praktycznie nie występuje w żywności. Stosowane są one także w przemyśle farmaceutycznym oraz kosmetycznym.

Przedmioty wykrywalne to najczęściej przybory biurowe, takie jak długopisy, zakreślacze oraz spinacze. Są to także etykiety oraz naklejki, które w niekontrolowany sposób mogą zanieczyścić produkcję.

Pracownicy znajdujący się na hali produkcyjnej wyposażeni są w akcesoria, które również wykonane są z materiału dającego się wykryć. Dotyczy to przede wszystkim niewielkich elementów, takich jak czepki na głowę lub zatyczki do uszu. Stosowane są także wykrywalne opaski zaciskowe oraz plomby. W miejscach gdzie produkuje się żywność, leki lub kosmetyki wykorzystuje się również wykrywalne przyrządy do sprzątania, które dodatkowo posiadają włosie dopuszczone do kontaktu z żywnością. Tego rodzaju przedmioty można znaleźć na stronie https://produkty-wykrywalne.pl/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*