W co powinien być wyposażony kolarz?

W co powinien być wyposażony kolarz?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolarstwo należy w naszym kraju do jednego z bardziej popularnych sportów, jednak wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak nieodpowiednie wyposażenie może zwiększać nasze i innych niebezpieczeństwo podczas jazdy.
Wyjeżdżając na drogi publiczne sprawdźmy stan naszych świateł oraz to, czy są widoczne dla innych użytkowników ruchu – jeżdżąc po bardziej zróżnicowanym terenie, takim jak błoto, las czy polne ścieżki często nasze światła są zakurzone lub zamazane, a przez to niewidoczne. Dlatego po każdej takiej podróży przetrzyjmy je chociażby zwykłą mokrą szmatką. Niezbędny okaże się także działający sygnał dźwiękowy oraz sprawny, co najmniej, jeden hamulec. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie bezpiecznie i legalnie wyjechać na drogę. Jeżeli zaś, będziemy poruszać się o zmroku lub przy utrudniającej widoczność pogodzie powinniśmy wyposażyć nasz rower w lampę przednią i tylną.

Przechodząc do kolarza to ten posiadać powinien kask chroniący go przed potencjalnym zderzeniem lub upadkiem oraz bidon na wodę – co jest niezmiernie istotne podczas pokonywania tras dłuższych i bardziej wymagających. Poza tym, kolejnym istotnym punktem jest ubiór. Ubranie sportowe charakteryzuje się wysoką przewiewnością, lekkością oraz odpowiednim odprowadzaniem ciepłego powietrza i takie też powinno być wyposażenie kolarza. Im bardziej komfortowy strój, tym większa przyjemność i wygoda podczas jazdy. Rowerzysta powinien także zadbać o profesjonalne wyposażenie roweru – zwłaszcza jeżeli jazdą zajmuje się bardziej zawodowo. Dlatego też warto zaopatrzyć rower w lepszą grupę części do której należy shimano 105. Jest to jeden z lepszych produktów, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny.

Bogaty wybór sprzętu rowerowego oferuje Virtual Bike – internetowy sklep rowerowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*