Ubranka dla najmłodszych – z czego powinny być wykonane?

Ubranka dla najmłodszych – z czego powinny być wykonane?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skóra dzieci jest cienka i delikatna, skłonna do podrażnień oraz różnego rodzaju alergii. I dlatego trzeba o nią odpowiednio dbać – zwracając uwagę nie tylko na rodzaj stosowanych kosmetyków, ale także tkanin, z jakich są wyprodukowane ubranka. Jakie materiały będą bezpieczne dla najmłodszych i czym się sugerować podczas zakupów?

Bawełna – przewiewna i delikatna

Tkanina, która ma bezpośredni kontakt z dzieckiem powinna być antyalergiczna oraz przyjemna w dotyku. W końcu ubranka muszą zapewniać maksymalny komfort. Nie dziwi więc, że liderem wśród materiałów przyjaznych dzieciom jest bawełna. Co więcej, jest ona wygodna i przewiewna, przez co zapobiega poceniu i odparzeniom, a przy tym jest bardzo odporna na spieranie oraz uszkodzenia – ubranka pierze się bardzo często i to w wysokich temperaturach. Dobrze też, żeby ciuszki dla najmłodszych posiadały w swoim składzie dodatek elastanu, który zapobiegnie ich gnieceniu oraz rozciąganiu.

Certyfikat GOTS – bezpieczeństwo

To, co jest istotne przy wyborze materiału, to nie tylko jego rodzaj, ale również pochodzenie. Wiadomo, że sposób produkcji determinuje jakość tkaniny. I dlatego najlepiej wybierać ubranka z bawełny organicznej, chociażby takiej jak te, które znajdziemy na stronie https://borntoexplore.pl/. Posiadają one certyfikat GOTS, który stanowi potwierdzenie ich bezpieczeństwa w kontakcie z delikatną skórą nawet najmłodszych dzieci. Certyfikat GOTS jest najbardziej znanym oznaczeniem naturalnych surowców, odpowiedzialnej produkcji i dbania o środowisko. Posiadają go tylko produkty, które spełniają bardzo rygorystyczne kryteria podczas całego procesu powstawania odzieży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*