Rozrusznik samochodowy – jakie funkcje pełni?

Większość ludzi nie wie, że rozrusznik samochodowy jest istotnym elementem ich pojazdu. Rozruszniki samochodowe są odpowiedzialne za uruchamianie samochodów, więc są ważną częścią technologii motoryzacyjnej.

Uruchamia silnik

Rozruszniki samochodowe pełnią kilka funkcji. Najważniejszą funkcją, jaką pełnią, jest uruchamianie silnika. Bez rozruszników samochodowych nie można by było uruchomić samochodu, kiedy tylko chcemy nim pojechać. Rozruszniki samochodowe zapewniają również źródło zapłonu silnika, co oznacza, że nie musisz już używać kluczyka; zamiast tego możesz uruchomić samochód za pomocą przycisku na desce rozdzielczej lub wewnątrz kabiny samochodu.

Odblokowuje i blokuje samochód

Rozruszniki samochodowe pozwalają również kierowcom na blokowanie i odblokowywanie swoich samochodów bez konieczności wysiadania z nich i przechodzenia na drugą stronę pojazdu. Oznacza to, że jeśli ktoś będzie chciał ukraść Twój samochód, nie będzie mógł dostać się do jego wnętrza i odjechać, ponieważ nie będzie mógł go najpierw odblokować.

Ładuje akumulator gdy silnik jest wyłączony

Ostatnią funkcją pełnioną przez rozruszniki samochodowe jest utrzymywanie akumulatora w stanie naładowania, gdy pojazd jest wyłączony. Jeśli kierowca zostawi włączone światła lub nie wyłączy radia po wyjściu z pojazdu, istnieje szansa, że całkowicie rozładuje akumulator, zanim zorientuje się, co się stało i ręcznie wyłączy te urządzenia.

Jeśli chcesz nabyć takie urządzenie, to rozruszniki Bosch są bardzo dobrym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 5 =