Przechowywanie mebli ogrodowych zimą – jak to robić?

Przechowywanie mebli ogrodowych zimą – jak to robić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy właściciel własnego ogrodu lub działki wie, jak ważnym elementem są piękne i wygodne meble ogrodowe. Kupujemy je po to, żeby móc cieszyć się ciszą i spokojem w otoczeniu zieleni. Ważnym aspektem jest oczywiście ich wygoda, jednak należy przede wszystkim pamiętać, że w przeciwieństwie do domowych mebli, te są narażone na czynniki pogodowe, a zimowe mrozy i śnieg mogą je niestety zniszczyć. Nikt z nas nie wyobraża sobie zakupu nowych zestawów ogrodowych, po każdym zimowym sezonie, dlatego istnieją proste sposoby na to, żeby meble w naszym ogrodzie cieszyły nas przez długie lata.

Prosty sposób na zabezpieczenie mebli ogrodowych w czasie zimy

Jeżeli nie chcemy na wiosnę zastać w ogrodzie zniszczonych i często mało estetycznych foteli, musimy odpowiednio wcześnie o nie zadbać. W przypadku, gdy nie mamy możliwości przechowania ich w pomieszczeniu, to najlepiej sprawdzają się pokrowce na fotele ogrodowe. Są one wykonane z niezwykle wytrzymałego i trwałego materiału, który skutecznie chroni nie tylko same fotele, ale i całe komplety wypoczynkowe.

Aby móc cieszyć się pięknymi fotelami ogrodowymi również w kolejnym roku, należy zabezpieczyć je po zakończonym sezonie, tuż przed nadejściem pierwszych mrozów. Przydatnym dodatkiem do pokrowców, są również praktyczne sznurki, które pomagają szczelniej zabezpieczyć fotele w ogrodzie. Wystarczy zawiązać je u podstawy fotela i nie martwić się ulewnym deszczem czy też mrozem. Tego typu pokrowce posiadają również gwarancję użytkowania, więc możemy być pewni, że to nie tylko jednorazowa ochrona.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*