Praca w magazynie – jakie ubranie trzeba mieć

Praca w magazynie – jakie ubranie trzeba mieć
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca magazyniera nie wydaje się szczególnie niebezpieczna. Zajmuje się on głównie przyjmowaniem, układaniem lub wydawaniem towarów. Jednak, często są to przedmioty o dużej wadze i gabarytach, które trzeba przetransportować z wyższych półek magazynowych lub dopiero je tam umieścić. Dlatego niezbędne jest, aby pracownik magazynu posiadał odzież ochronną, która ochroni go przed uderzeniem lub upadkiem. Najczęściej taka osoba wyposażona jest w kask ochronny – standardem powinno być jednak jeszcze parę innych produktów.

Jakie ubranie ochronne powinien posiadać magazynier?

Pracując w magazynie, zadbać należy o to, aby nasze ogólne ubranie wierzchnie było po prostu wygodne i komfortowe. Jest to praca fizyczna, w której praktycznie nieustannie się przemieszczamy, dlatego swobodny ubiór jest tak w niej istotny. W żadnym wypadku nie powinien też ograniczać zakresu naszych ruchów, ponieważ taka sytuacja skończyć się może sporym zagrożeniem.

Odzież ochronna jest niezbędna i jeśli pracownik magazynu nie posiada jej na sobie, grozić mu może za to kara. Bowiem obarcza on niebezpieczeństwem nie tylko siebie, ale i innych współpracowników znajdujących się w jego rejonie. Jeśli do czynienia ma z substancjami niebezpiecznymi niezbędne będą specjalistyczne rękawice ochronne – można je kupić w dobrych cenach w sprzedaży detalicznej (wyszukując rękawice robocze hurt, powinny nam pojawić się hurtownie zajmujące się wyrobem takich produktów). Do najbardziej popularnej odzieży magazynowej należy jednoczęściowy kombinezon, który nie tylko chroni przed obtarciami, zabrudzeniem się, ale i daje swobodę ruchów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*