Pompa skroplin – co to za urządzenie?

Pompa skroplin – co to za urządzenie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W systemach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych chłodzących powietrze zachodzi zawsze naturalne zjawisko kondensacji. Polega ono na wykraplaniu się pary wodnej na chłodnych ściankach rur i innych komponentach. Jeśli nie może ona zostać odprowadzona w sposób grawitacyjny, zachodzi wówczas konieczność zamontowania przy układzie nowoczesnej pompy skroplin. Wysokiej jakości modele posiada w swoim asortymencie ta specjalistyczna firma z siedzibą w Poznaniu: https://www.sauermann.com.pl/.

Skuteczna ochrona wnętrza przed zawilgoceniem

Pompa skroplin przede wszystkim gwarantuje minimalizację ryzyka awarii klimatyzacji bądź wentylacji, zalania pomieszczenia, wydzielania brzydkich zapachów, a także powstawania na ścianach szkodliwych dla zdrowia człowieka grzybów czy pleśni. Najlepszym miejscem do montażu tego urządzenia jest korytko osłonowe zlokalizowane bezpośrednio przy danym układzie. Alternatywne rozwiązanie to natomiast ukrycie pompy w podwieszanym suficie, ewentualnie przytwierdzenie jej do ściany. Nie jest to zbyt trudne zadanie z powodu kompaktowego rozmiaru sprzętu (przeważnie około 10×5 cm).

Standardowy model zasilany jest energią elektryczną wynoszącą 230 V i pobiera nie więcej niż 20 W mocy. Na rynku znajdziemy egzemplarze jedno- i dwuczęściowe zróżnicowane pod względem maksymalnej wysokości podnoszenia, natężenia przepływu wody oraz wysokości ssania. Te pierwsze mają wszystkie podzespoły ukryte w pojedynczej obudowie, a drugie składają się z oddzielnej pompki i zbiorniczka wyposażonego w pływak. Dodajmy, że omawiane urządzenie idealnie nadaje się zarówno do klimatyzatorów ściennych, jak i sufitowych. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*