Połączenie biura i sypialni, czyli idealny pokój młodzieżowy

Połączenie biura i sypialni, czyli idealny pokój młodzieżowy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenie pokoju dla nastolatka nie jest prostym zadaniem. Jak stworzyć wnętrze, które spodoba się zarówno dziecku, jak i rodzicom? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Planując pokój dla nastolatka musimy być świadomi jakie funkcje będzie on spełniał. W pokoju musi znaleźć się wygodne łóżko. Warto też wydzielić strefę nauki. Powinno się w niej znaleźć młodzieżowe biurko z wygodnym blatem. Niezbędna będzie też obszerna szafa, która pomieści ubrania i wszystkie modne akcesoria.

Sprytne sztuczki

Jeśli w pokoju młodzieżowym nie mamy zbyt wiele miejsca, to warto zastanawiać się nad zamianą klasycznego łóżka na rozkładaną kanapę. Dzięki temu za dnia zyskamy dodatkowe miejsce. Kanapa to także idealne miejsce do spędzania czasu ze znajomymi. Warto do niej dokupić niewielki, niski stolik.
Dysponujemy wysokim mieszkaniem? W takim razie warto wykorzystać tą dodatkową przestrzeń… Ciekawym rozwiązaniem jest łóżko na antresoli. W przestrzeni bezpośrednio pod łóżkiem możemy postawić biurko lub szafę na ubrania.

Jakie kolory wybrać?

To bardzo indywidualna kwestia, warto skonsultować kolorystykę z naszym dzieckiem. Nastolatek ma już dość mocno wyrobiony gust i będzie mógł bez problemu powiedzieć co mu się tak na prawdę podoba. Na pewno nie sprawdzą się infantylne wzory i kolory.

Jeżeli naszemu dziecku dość często zmienia się gust, to warto postawić na neutralne kolory, na przykład biele, beże czy odcienie szarości. Bez problemu będziemy mogli ożywić wnętrze przy pomocy kolorowych dodatków. To właśnie dzięki nim pokój młodego człowieka nabierze charakteru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*