Odzież uliczna – dlaczego się cieszy tak dużym powodzeniem?

Odzież uliczna – dlaczego się cieszy tak dużym powodzeniem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Streetwear pojawił się na ulicach naszego kraju już w latach 90-tych. Właśnie wtedy moda uliczna stała się globalna. Jej korzenie wywodzą się z Nowego Jorku. To właśnie tam młodzi hip-hopowcy zapoczątkowali ten oryginalny styl przeznaczony tylko dla osób z określonymi zasadami. Od tego momentu streetwear stale rozwija się i rośnie rzesza jego fanów. Początkowym założeniem mody ulicznej było noszenie wygodnych, swobodnych ubrań takich jak jeansy, luźne t-shirty, czapki z daszkiem czy trampki. Na przestrzeni lat styl ewoluował i coraz więcej subkultur zaczęło się z nim utożsamiać.

Nie tylko dla amatorów hip-hopu

Modę uliczną upodobały sobie głównie grupy, które kierują się w życiu zasadami ulicy. kibice, patrioci, fighterzy – zarówno fani jak i zawodnicy sportów walki takich jak MMA czy muay thai. Ciuchy w stylu streetwear oddają ich waleczny charakter. Każdy wojownik upodoba sobie chociażby longsleeve Pit Bull, oddający drapieżny styl każdego z nich.

Moda poza standardami

Wielu osobom moda uliczna dalej kojarzy się jedynie z bejsbolówkami. Nic bardziej mylnego. Oferta dla miłośników tego typu ubrań jest naprawdę szeroka. Kibice-fanatycy znajdą dla siebie ubrania, które autentycznie wyrażą dumę z bycia fanem piłki nożnej, a radykalni patrioci będą czuli się wyjątkowo w koszulkach zgodnych z ich przekonaniami. Ważnym elementem tego stylu stają się również akcesoria. Wiele znanych firm tworzy np. okulary przeciwsłoneczne, można je znaleźć np. na stronie https://skleptmk.pl/akcesoria/okulary-przeciwsloneczne.

Warto nadmienić, że firmy głęboko związane z modą uliczną stają się coraz bardziej prestiżowe, a produkty, które proponują, poza oczywistym przesłaniem, wyróżniają się też wyjątkowo dobrą jakością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*