Od czego zależy wybór mebli?

Od czego zależy wybór mebli?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając meble do domu czy mieszkania, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy podobają się nam samym. Ich praktyczność, modny design są równie ważne, lecz nie można kierować się tylko nimi. W wielu przypadkach cena też będzie stanowiła pewne zawężenie. Jeśli nie mamy zbyt dużego budżetu, warto wziąć uwagę opcję mebli z odzysku – alternatywa ta z miesiąca na miesiąc staje się chętniej wybierana, a takie produkty mają ogromne wartości sentymentalne oraz designerskie. Co więcej, nie musimy poświęcać większego wkładu w ich odrestaurowanie, gdyż bez problemu będziemy to w stanie zrobić sami.

Meble w mieszkaniu współczesnym

Wybór mebli zależy od wielu czynników, także i od samego rodzaju wnętrza. Inne produkty wybierzemy bowiem do łazienki, inne do sypialni, kuchni, a jeszcze inne do salonu. W kuchni i łazience dominować powinny meble odporne na wodę i kontakt z nią. Z kolei w sypialni warto postawić na barwy stonowane i ciepłe, które uspokoją nas i zrelaksują po długim dniu. Idealnie w tym przypadku sprawdzą się meble w stylu nowojorskim – ciepłe i klasyczne, jednak na tyle oryginalne, aby zapewnić nam własny charakter mieszkania.

Przechodząc do salonu – w tym pomieszczeniu mamy największe pole do popisu. Możemy miksować kolory, kształty oraz style w taki sposób, aby uzyskać unikalną estetykę wnętrza. Dążąc do bardziej minimalistycznego i nowoczesnego wydźwięku przydadzą nam się stoliki kawowe metalowe, które podkreślą jego drapieżny i zimny charakter. Dla kontrastu można zadbać o ściany w kolorach fioletowych czy odcieniach czerwonego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*