O czym należy pamiętać przy zakupie nowego akumulatora do pojazdu?

O czym należy pamiętać przy zakupie nowego akumulatora do pojazdu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Akumulator spełnia w pojeździe bardzo istotną funkcję, przechowując energię potrzebną do zasilania wewnętrznej instalacji elektrycznej w samochodzie. Dlatego też ważny jest jego odpowiedni dobór i dobrze przemyślany zakup, dzięki czemu będzie mógł pracować sprawnie i efektywnie, bez niespodziewanych awarii, czy drobnych usterek. Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Zakup akumulatora – o czym pamiętać?

W głównej mierze swoją uwagę trzeba zwrócić na parametry, takie jak chociażby rozmieszczenie biegunów związane z właściwym dopasowaniem go do instalacji konkretnego modelu samochodu, czy prawidłowe napięcie akumulatora, mające wpływ na jego funkcjonowanie, a także ładowanie. Napięcie musi być dokładnie takie, jakiego wymaga instalacja elektryczna. Jego konstrukcja powinna pozwalać na montaż ograniczający ilość zbędnych kabli, które mogłyby być przeszkodą podczas potencjalnych napraw.

Równie ważna jest pojemność, która im większa, tym lepsza. Konieczne jest zakupienie akumulatora o pojemności większej, niż minimalny wymóg, gdyż nabycie akumulatora o zbyt małej pojemności może stwarzać problemy z uruchomieniem pojazdu. Co ważne, pojemność może być większa maksymalnie o 10% od wartości zalecanej. Wraz z samym akumulatorem warto zaopatrzyć się w prostowniki, czyli specjalne ładowarki do akumulatorów, takie jak https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/ladowarki-automatyczne-c-17.html, które pozwolą na doładowanie go w razie zaistniałej potrzeby. Są to najważniejsze aspekty związane z zakupem akumulatora. Chcąc zadbać o większe szczegóły, warto skonsultować się ze specjalistą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*