Najczęściej używane rodzaje wag

Najczęściej używane rodzaje wag
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wagi to urządzenia służące do wyznaczania masy albo ciężaru różnych przedmiotów z konkretną dokładnością. Zazwyczaj pomiar odbywa się w oparciu o mechanizm równoważenia sił, ale także przy wykorzystaniu innych, bardziej zaawansowanych zjawisk fizycznych. Omawiane sprzęty są powszechnie używane zarówno w warunkach domowych, jak i w szeroko rozumianym przemyśle – dobiera się je oczywiście z uwzględnieniem przeznaczenia. Bardzo popularne są m.in. wagi apteczne, charakteryzujące się ogromną precyzją pomiaru.

Sprzęt niezbędny nie tylko w kuchni 

Najczęściej stosowanymi wagami są modele kuchenne, przeznaczone głównie do ważenia produktów spożywczych. Są one wystarczająco dokładne i spełniają wymagania większości przeciętnych użytkowników. Znacznie bardziej precyzyjne są natomiast wagi jubilerskie i apteczne, występujące przeważnie w postaci elektronicznej. Wyróżniają się doskonałą kalibracją i umożliwiają wyznaczanie masy bardzo drobnych obiektów, takich jak choćby elementy biżuterii, kamienie szlachetne, monety czy leki. Tego rodzaju urządzenia wykorzystuje się powszechnie m.in. w różnego rodzaju laboratoriach, placówkach badawczych, aptekach czy sklepach numizmatycznych.

Dużą popularnością cieszą się również wagi niemowlęce, idealnie wręcz przystosowane do pomiaru masy ciała noworodków i małych dzieci. Są stałym wyposażeniem w placówkach medycznych (np. szpitalach, przychodniach), gabinetach lekarskich i wielu domach prywatnych. Funkcjonalny i wytrzymały model kupimy w tym sklepie online: https://elektrowag.pl/pl/c/Wagi-niemowlece/37. Pozostałe często używane wagi to wersje sklepowe (szalkowe lub elektroniczne), platformowe oraz hakowe (zwane magazynowymi).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*