Leczenie ortodontyczne – jak przebiega?

Leczenie ortodontyczne – jak przebiega?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leczenie wady zgryzu może trwać do ok. nawet dwóch lat. Wszystko zależy jednak od tego, z jakim dokładnie przypadkiem ma się do czynienia. Inaczej traktowane są małe dzieci. U nich leczenie może dopiero rozpocząć się dopiero po wykształceniu w pełni zębów mlecznych. Ortodonci inaczej podchodzą do osób dorosłych. Najważniejsza informacja – nie ma co obawiać się wizyty w gabinecie ortodontycznym. W końcu jest to dla dobra każdego pacjenta.

Najpopularniejsza metoda leczenia

Ortodonta Koszalin bazuje na popularnych metodach leczenia, jak również tych mniej znanych. O czym mowa, jeżeli chodzi o ten pierwszy przypadek. Oczywiście, że o aparatach ortodontycznych, które można podzielić na:

– stałe – aparat zakładany jest od zewnętrznej lub po wewnętrznej stronie zębów. Te drugie noszą również nazwę językowych. Zewnętrzne modele oferowane są m.in. w różnych kolorach, aby pacjenci mogli czuć się nieco pewniej podczas ich noszenia. Zakładany na okres (np. 1 rok) wskazany przez ortodontę.

– ruchome – do samodzielnego zakładania i zdejmowania. Aparat nosi się na ogół przez kilkanaście godzin w ciągu doby, nawet podczas snu. Również oferowane są w różnych kolorach, aby ułatwić pacjentom funkcjonowanie w ciągu dnia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*